Jeśli zastanawiasz się, „Czy magnesy na lodówkę uszkadzają lodówkę?”, nie jesteś sam. Wiele osób ma to pytanie i jest zaniepokojonych długoterminowym wpływem magnesów na ich urządzenia. Dobra wiadomość jest taka, że nie uszkadzają one Twojej lodówki! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak możesz bezpiecznie używać magnesów na swojej lodówce i zapobiec trwałym uszkodzeniom! Dobrą zasadą jest unikanie umieszczania magnesów na stronie lodówki, którą wyświetlasz w kuchni.

Jednym z rozwiązań jest użycie kitu wielokrotnego użytku zamiast magnesów. Ten kit wielokrotnego użytku będzie przylegać do powierzchni lodówki. Następnie możesz użyć markera suchościeralnego, aby zaznaczyć miejsce na lodówce. Alternatywnie, możesz użyć pinezek, aby zabezpieczyć swoje zdjęcia. Możesz również kupić tablicę korkową w sklepie z artykułami papierniczymi. Jest to dobry sposób na utrzymanie lodówki wolnej od magnesów i zaoszczędzenie pieniędzy.

W dodatku magnesy mogą zakłócać działanie innych urządzeń elektronicznych. Nawet jeśli są one na tyle małe, że nie uszkodzą Twojej lodówki, nadal musisz być ostrożny. Jeśli martwisz się o uszkodzenie lodówki, możesz zabezpieczyć magnes taśmą lub lateksem. Jeśli obawiasz się uszkodzenia, możesz również zabezpieczyć go, zakrywając taśmą duct tape, lateksem lub balonami. Dzięki tym rozwiązaniom Twoja lodówka będzie wyglądać świetnie, a jednocześnie Twoje rzeczy będą bezpieczne!

Ważne jest również czyszczenie uszczelki na lodówce. To nie sam magnes powoduje uszkodzenia. Jednak słaba uszczelka może doprowadzić do wycieku, który może obniżyć wydajność Twojej lodówki. Kilka centymetrów przerwy między dwoma dużymi blokami magnesów może zapobiec uszkodzeniom. Zmiana schematu magnesowania jest najskuteczniejszym rozwiązaniem. Jednak nie możesz tego zrobić, jeśli magnesy są zbyt małe.

Jeśli chcesz umieścić magnes na lodówce, możesz użyć winylowego. Są one łatwe do usunięcia po zakończeniu pracy. Inną alternatywą dla magnesu na lodówce jest tablica korkowa lub tablica. Te dwa materiały można umieścić w innym miejscu w kuchni i z dala od lodówki. Wreszcie, zwykłe magnesy mogą być umieszczone na drzwiach spiżarni lub backsplash. Można również umieścić magnetyczną tablicę memo na drzwiach lodówki.

Głównym powodem, dla którego magnesy lodówkowe przyklejają się do drzwi lodówki jest to, że są magnetyczne. Pole magnetyczne stworzone przez magnes lodówki wyrównuje niesparowane elektrony atomów metalu w lodówce. Siła magnetyczna jest silniejsza niż prąd elektryczny lodówki, więc jest mało prawdopodobne, aby uszkodzić lodówkę. That said, it’s best to avoid fridge magnets unless you really know what you’re doing.

Oprócz powodowania przylegania żywności do magnesu, magnesy lodówkowe są również źródłem promieniowania. W rezultacie mogą one powodować raka. W rzeczywistości nie ma dowodów na poparcie teorii, że magnesy powodują raka, a żaden kraj ich nie zakazał. Ta fałszywa wiadomość nie może powstrzymać Cię przed byciem kreatywnym! Jeśli uważasz, że magnesy mogą powodować raka, rozważ inną opcję. Zamiast umieszczać ozdobny magnes na lodówce, umieść coś grubego pomiędzy magnesem a drzwiami.

Podobne tematy