Szybkim sposobem na pozbycie się kamienia w czajniku jest dodanie do niego sody oczyszczonej. Zrób pastę mieszając kilka kropli wody z łyżeczką sody oczyszczonej. Następnie przetrzyj wnętrze czajnika szczoteczką do zębów, aby usunąć resztki kamienia. Możesz również użyć octu do rozpuszczenia osadów wapiennych. Aby użyć octu, wystarczy wlać trochę octu do czajnika i pozostawić go na godzinę. Po pozostawieniu go na ten czas, należy go całkowicie wypłukać świeżą wodą.

Innym wspólnym rozwiązaniem domowym, które działa dobrze w usuwaniu kamienia z czajnika jest ocet. Ten wszechstronny, niedrogi i wielofunkcyjny produkt gospodarstwa domowego działa cuda w wielu sytuacjach. Można go użyć do czyszczenia czajnika, zbyt. Wystarczy dodać trochę octu do czajnika i pozwolić mu stać przez godzinę. Następnie zagotuj go, aby usunąć kamień. Jeśli chcesz bardziej dokładnego czyszczenia, możesz również użyć roztworu soku z cytryny i sody oczyszczonej.

Jeśli kochasz gotującą się wodę, powinieneś spróbować odkamienić swój czajnik co najmniej raz w miesiącu. Jeśli jednak Twój czajnik ma ciężkie osady, być może będziesz musiał powtórzyć zabieg. W dłuższej perspektywie konserwacja sprawi, że Twój czajnik będzie służył dłużej i zapobiegnie dalszym uszkodzeniom urządzenia. A poza tym poprawi smak Twojej herbaty lub kawy. Osadzanie się kamienia nie jest jednak zagrożeniem dla zdrowia, ale zmniejszy wydajność Twojego czajnika.

Użycie mieszanki wodorowęglanu sody pomoże usunąć każdy uparty kamień. Po rozpuszczeniu roztworu wodorowęglanu sody w wodzie, następnym krokiem jest zagotowanie czajnika. Roztwór powinien moczyć się w czajniku przez co najmniej 30 minut, ale jeśli kamień jest naprawdę uparty, należy powtórzyć procedurę jeszcze kilka razy. Jeśli ta metoda nie zadziała, powinieneś spróbować octu, aby usunąć uporczywy kamień.

Inną metodą na pozbycie się kamienia jest dodanie Coca-Coli. Dodaj sodę do wody i zagotuj ją. Po zagotowaniu wylej płyn i wyczyść czajnik. Nie jest to takie trudne, a sprawdza się w wielu czajnikach. Trzeba jednak pamiętać, że soda oczyszczona nie rozpuszcza osadów mineralnych. Jeśli masz czajnik, który jest wykonany z emalii, ta metoda nie będzie działać dla Ciebie.

Lemony są również świetne w usuwaniu kamienia i czyszczeniu czajnika. Umieść kilka plasterków cytryny w czajniku i dodaj wodę. Pozwól, aby mieszanina usiadła na godzinę. Kiedy woda w czajniku ostygnie, usuń plasterki cytryny. Następnie możesz użyć soku z cytryny, aby oczyścić swój dom. Jeśli będziesz to robić regularnie, już nigdy nie będziesz musiał się martwić o kamień! Tak więc, teraz już wiesz, jak pozbyć się kamienia w czajniku.

Innym rozwiązaniem jest użycie wodorowęglanu sody. Możesz dodać dwie filiżanki wody do roztworu i zagotować go kilka razy. Pozostawić do ostygnięcia, a następnie przepłukać czajnik. Inna metoda polega na dodaniu niewielkiej ilości białego octu do mieszaniny i dobrze wymieszać. Ocet wejdzie w reakcję z wodorowęglanem sody, usuwając kamień. Po ostygnięciu roztworu można go wylać.

Podobne tematy