Czy często zastanawiasz się: Czy suszenie ubrań suszarką do włosów niszczy urządzenie? Oto kilka pomocnych wskazówek. Po pierwsze, pamiętaj, aby podczas suszenia ubrań używać niskiej temperatury. Zbyt wysoka temperatura może spowodować uszkodzenie tkanin. Jeśli suszysz ubrania w wysokiej temperaturze, powinieneś zdjąć ubranie przed zastosowaniem ciepła.

Nie tylko blaknięcie kolorów jest problemem – ubrania suszone w suszarce do włosów podlegają mikroskopijnemu zużyciu. Efekty te nie są widoczne od razu, ale mogą być widoczne z czasem. Ubrania tracą wytrzymałość na rozciąganie i kurczą się. Na szczęście większość barwników nie rozpada się aż do temperatury powyżej 340degF.

Kiedy używasz suszarki do włosów, aby wysuszyć mokre ubrania, powinieneś postępować zgodnie z instrukcjami producenta. Należy umieścić ubranie na wieszaku lub powiesić je na ścianie. Ustawić poziom ciepła suszarki na średnie lub wysokie ustawienie. Podczas gdy ubranie schnie, należy poruszać suszarką z boku na bok, aby suszyć je równomiernie. Jeśli trzymasz się jednego miejsca, zrobi się zbyt gorąco i może nawet zapłonąć.

Jeśli przewietrzony obszar nie jest dostępny, możesz zrobić swoje pranie w pomieszczeniach. Pamiętaj tylko, aby w miarę możliwości używać sznura na ubrania. Unikaj skupiania suszarki na jednym miejscu przez zbyt długi czas; ubranie może stać się zbyt gorące i zapalić się. Zamiast tego obracaj ubranie i zmieniaj miejsce co kilka sekund, aby zapewnić równomierne suszenie. Jeśli martwisz się o kurczenie, wysuszyć swoje ubrania na linii ubrań.

Inna wskazówka do zapamiętania podczas korzystania z suszarki do włosów jest, aby nie zostawić go w miejscu na zbyt długo. To może spalić ubranie lub nawet ustawić go na ogień. Zawsze obracaj ubranie z boku na bok lub zmieniaj miejsca. Im więcej sekcji odzieży suszysz, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie ona sucha. W końcu zniszczy to suszarkę! Ale nie musisz wydawać pieniędzy na nową suszarkę, jeśli nie jest to konieczne.

Używanie suszarki do włosów do suszenia ubrań nie jest zalecane, ponieważ woda wewnątrz może uszkodzić urządzenie. Moczenie ubrań z naturalnych włókien w letniej wodzie z dodatkiem szamponu dla dzieci przez 30 minut sprawi, że suszarka nie będzie ich niszczyć. Rozwinięcie jej na ręczniku sprawi, że pozostanie ona wilgotna i bezpieczna dla suszarki. Będzie trwać przez wiele więcej zastosowań niż myślisz, więc warto.

Inna wskazówka dotycząca suszenia ubrań za pomocą suszarki do włosów to suszenie ubrań powietrzem, a nie tumble. Ciepło zrujnuje powłoki antypoślizgowe. Nie jest to widoczne za pierwszym razem, ale z czasem zawiedzie. Dodatkowo, krusząca się guma stworzy zagrożenie pożarowe. Jeśli musisz użyć suszarki do włosów, pamiętaj o przestrzeganiu instrukcji producenta.

Podobne tematy