Dobrą zasadą jest wymiana filtra powietrza w wentylatorze HVAC co 20 do 45 dni lub częściej, jeśli cierpisz na alergie. Jeśli objawy alergii nasiliły się, czas wymienić filtr powietrza. W USA jest prawie 4 miliony dorosłych i dzieci z astmą, więc regularna wymiana filtra jest niezbędna, aby chronić siebie i swoją rodzinę. Zmieniaj filtr co sześć tygodni lub więcej, jeśli masz alergie lub astmę.

Utrzymywanie filtra powietrza w czystości jest niezbędne dla wydajności systemu HVAC. Jeśli jest brudny, może spowodować zablokowanie przepływu powietrza, ograniczając zdolność systemu HVAC do wytwarzania chłodnego powietrza. To w końcu doprowadzi do krótkiego cyklu pracy, co spowoduje uszkodzenie sprzętu HVAC. Oprócz zmniejszenia komfortu w pomieszczeniach, może to spowodować przedwczesne awarie i wyższe rachunki za media. Regularna wymiana filtra pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię.

Filtr w Twoim wentylatorze nie trwa wiecznie i będzie się wypełniał kurzem i brudem. Ale nie martw się, możesz łatwo wyczyścić filtr powietrza samodzielnie. Istnieją solidne filtry wykonane z metalu i kartonowych ram, które są łatwe do czyszczenia. Możesz również kupić jednorazowe filtry papierowe, które można wymienić w razie potrzeby. Jeśli kupisz solidny filtr, możesz go wyczyścić, postępując zgodnie z instrukcjami producenta. Tak więc, zmień swój filtr powietrza co około sześć miesięcy, aby utrzymać jego skuteczność.

Czas pomiędzy wymianą filtra powietrza a konserwacją jest kluczowy dla Twojego systemu HVAC. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a Twój system HVAC będzie Ci wdzięczny. Pamiętaj tylko, że wymiana filtra powietrza pomoże zapewnić czyste, zdrowe powietrze w Twoim domu. Zatem, jak często należy wymieniać filtr? Jeśli Twój system nie działa prawidłowo, skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Warto. Jeśli obawiasz się czyszczenia filtra powietrza, możesz zatrudnić profesjonalistę, aby zrobił to za Ciebie.

Aby sprawdzić filtr, wsuń go do urządzenia i usuń z niego kurz. Powinien on pokazać cienką warstwę brudu na powierzchni filtra. Jeśli brud pokrywa większą część filtra, czas wymienić filtr. Brud pokrywający powierzchnię filtra jest zazwyczaj oznaką brudnego powietrza. Dlatego należy wymieniać filtr powietrza co dwa do trzech miesięcy, aby uniknąć zagrożenia.

Wymień filtr w klimatyzatorze przynajmniej raz w roku. Większość producentów zaleca wymianę filtra wraz z rozpoczęciem każdego nowego sezonu. Sporadycznie, należy zmienić filtr co trzy do sześciu miesięcy. W zależności od tego, jak często używasz swojego klimatyzatora, żywotność filtra będzie się różnić w zależności od tego, jak często go wymieniasz. Jeśli używasz go często, wymień go, zanim się zbytnio zabrudzi. Jeśli używasz klimatyzatora częściej, wymieniaj filtr co około sześć miesięcy.

Podobne tematy