Jeśli jesteś właścicielem inteligentnej lodówki Samsunga lub LG, prawdopodobnie masz Hub na swoim smartfonie i połączenie z lodówką. W Hubie znajdują się ikony ustawień oraz ikona łatwego połączenia. Dotknij ikony łatwego połączenia i postępuj zgodnie z instrukcjami. Po podłączeniu huba, przejdź do aplikacji ustawień w telefonie. Wybierz „WiFi” i wybierz sieć lodówki. Gdy lodówka jest włączona, zobaczysz ikonę połączenia.

Wiele inteligentnych lodówek ma wbudowane komputery lub ekrany, które są w stanie uzyskać dostęp do Internetu. Logując się do usług za pośrednictwem lodówki, możesz wykorzystać swoje dane logowania w innych miejscach. Choć na początku może się to wydawać bezpieczne, należy pamiętać, że każdy produkt ma pewne luki. Producenci muszą określić, jak poradzić sobie z tymi podatnościami. Możesz sprawdzić u producenta, czy inteligentna lodówka ma funkcje bezpieczeństwa. Jeśli nie, zawsze możesz usunąć oprogramowanie inteligentnej lodówki.

Interfejs z ekranem dotykowym to kolejna funkcja, którą oferuje większość inteligentnych lodówek. Niektóre są w stanie zsynchronizować się ze smartfonem, podczas gdy inne działają jak cyfrowa tablica. W skrócie, inteligentne lodówki to po prostu lodówka, która została podpięta do komputera. Niektóre inteligentne lodówki mają aplikacje, które pozwalają na przeglądanie stron internetowych, robienie zakupów online lub wysyłanie wiadomości innym osobom. Warto zapoznać się z funkcjami lodówki przed jej zakupem.

Podobne tematy