Lodówka to świetne miejsce do eksperymentowania z różnymi kolorami, ale skąd wiesz, czy farba będzie się do niej trzymać? Przede wszystkim musisz dokładnie wyczyścić lodówkę, zanim zaczniesz malować. Jeśli nie czujesz się komfortowo z farbą, możesz użyć wełny stalowej, aby pozbyć się nierówności i niedoskonałości. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na pomalowanie lodówki, ponieważ potrzeba kilku warstw, aby wyglądała nieskazitelnie.

Pierwszy, szlifuj powierzchnię papierem ściernym o średniej ziarnistości. To pomaga farbie lepiej przylegać do powierzchni. Nie musisz usuwać obecnej farby, ale to pomoże farby trzymać się lodówki lepiej. Następnie wytrzyj papier ścierny wilgotną szmatką. Po zakończeniu szlifowania użyj taśmy malarskiej, aby pokryć obszary, których nie chcesz malować.

Następnie wybierz farbę, która nadaje się do powierzchni metalowych. Możesz znaleźć tę farbę w sklepach z artykułami żelaznymi, a nawet zamówić ją online. Przed zakupem przeczytaj opis produktu. Upewnij się, że dokładnie przestrzegasz wskazówek. Jeśli nie przestrzegasz instrukcji, skończysz z odbarwioną lodówką. Nie próbuj stosować zbyt dużo farby na lodówce – skończysz z bałaganem i ewentualnie niepomalowaną lodówką.

Dodanie warstwy farby odświeży kuchnię i sprawi, że cały pokój będzie wyglądał bardziej świeżo. Jeśli lodówka wygląda nudno, nadszedł czas, aby dać jej lifting i aktualizację. Można nawet pomalować go w innym kolorze, aby dopasować swoją kuchnię. Po uzyskaniu idealnego koloru dla swojej lodówki, będzie ona wyglądać jak nowa! A co jest jeszcze lepsze? Będziesz zaoszczędzić pieniądze na energii, że nowa lodówka używa, zbyt!

Jeśli martwisz się o szlifowanie w dół lodówki, można rozważyć malowanie go z farbą kredową tablicy. Jest to skuteczny sposób, aby napisać na lodówce, i będzie to praktyczne w kuchni. Farba będzie wymagała kilku warstw i nie będziesz mógł jej użyć od razu. Będziesz też potrzebował dużo cierpliwości. Kiedy już skończysz malować lodówkę, pamiętaj, aby dać farbie wyschnąć.

Podobne tematy