W tym artykule przyjrzymy się, jak prawidłowo otworzyć pralkę od góry. Uszkodzony zamek drzwi może nie dać się otworzyć. Możesz zmusić go do otwarcia, wciskając śrubokręt z płaskim łbem w zapięcie znajdujące się na środku mechanizmu zamka. Zatrzask drzwi jest odpowiedzialny za utrzymanie drzwi w stanie zamkniętym i zapobiega obracaniu się pralki. Sprawdź, czy zatrzask drzwi jest uszkodzony i wymień go w razie potrzeby.

W przypadku gdy zatrzask drzwi jest zaklinowany lub uszkodzony, spróbuj go zwolnić ręcznie, pociągając go do siebie. Alternatywnie, możesz użyć kawałka podkaszarki sznurkowej lub drutu ogrodowego, aby go uwolnić. Aby to zrobić, musisz odłączyć pralkę od gniazdka elektrycznego. Jeśli zaczep jest zbyt sztywny, może być konieczne użycie płaskiego śrubokręta. Jeśli masz bardzo starą pralkę z plastikowymi drzwiczkami, prawdopodobnie nie będzie ona zakleszczona.

Podczas ładowania ubrań górna część pralki jest zwykle przykryta drzwiczkami na zawiasach. Otwórz je, aby uzyskać dostęp do górnej części urządzenia i załadować ubrania. Jeśli drzwiczki są uszkodzone, należy szukać pomocy w punkcie naprawczym. Wielu producentów urządzeń AGD sprzedaje części zamienne do wielu modeli. Tak więc następnym razem, gdy będziesz miał problem, nie rozpaczaj – jest dla Ciebie rozwiązanie.

Przy przenoszeniu pralki upewnij się, że masz odpowiednie ręce, aby utrzymać ją na miejscu. Może być również konieczne przywiązanie pralki za pomocą lin lub pasów przed usunięciem jej z pierwotnego miejsca. Następnie, po usunięciu pralki, podłącz ją ponownie prawidłowo w nowym miejscu. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami zapisanymi w instrukcji obsługi właściciela. Jeśli nie możesz jej znaleźć, zapoznaj się z instrukcją obsługi online.

Podobne tematy