Istnieje kilka łatwych znaków, których należy szukać. Należy sprawdzić lód i zbieranie wody na podłodze. Jeśli na podłodze znajduje się woda, może to być przyczyną wycieku. Wiele wycieków nie wylewa się na podłogę, więc upewnij się, że sprawdzasz lodówkę raz lub dwa razy w roku. Jeśli zauważysz, że lodówka jest głośna lub zamrażarka jest pokryta lodem, nie ignoruj tego. Dowiedz się, jak dostrzec te znaki ostrzegawcze.

Jeśli lodówka jest gorąca lub ciepła, może to wskazywać na problem z silnikiem. Żywność wewnątrz lodówki może zacząć się psuć wcześniej niż normalnie, co może skutkować zepsutym jedzeniem. Schłodzenie może również zająć więcej czasu. Może to prowadzić do wyższego rachunku za prąd, jak również zepsutej żywności. Jeśli te objawy są stałe, to najlepiej dostać lodówkę naprawione jak najszybciej.

Poza oczywistymi problemami, takimi jak pęknięte lub luźne uszczelnienie drzwi, można również szukać innych wspólnych problemów. Sprawdź dla problemów z zasilaniem i termostatem, jak również. Sprężarka i grzałka odszraniania mogą nie działać prawidłowo. Przedmioty spożywcze mogą również blokować otwory wentylacyjne i uniemożliwiać cyrkulację zimnego powietrza wewnątrz. Należy skonsultować się z technikiem naprawy lodówek, aby uzyskać więcej pomocy. Jeśli te oznaki nie wydają się być przyczyną, możesz spróbować sprawdzić wentylator chłodzący.

Jeśli Twoja lodówka traci szron, częstą przyczyną jest wadliwy czujnik odszraniania. Czujnik odszraniania może działać nieprawidłowo. Spróbuj zjeść całą żywność w zamrażarce, a następnie włączyć ją z powrotem, aby zobaczyć, czy problem nadal występuje. Jeśli go znajdziesz, być może będziesz musiał go wymienić lub wezwać firmę zajmującą się naprawą urządzeń, aby go naprawić. Kilka prostych kontroli może zaoszczędzić czas i pieniądze.

Generalnie, lodówka trwa przez wiele lat. Ale może być trudno przewidzieć żywotność wysokiej jakości lodówki. Dobrą wiadomością jest to, że na ogół dadzą ci znaki ostrzegawcze, zanim się zepsują. Musisz jednak wiedzieć, jak dostrzec te znaki, aby jak najszybciej dokonać naprawy. Powinieneś spróbować sprawdzić lodówkę co jakiś czas, aby zobaczyć, czy ma któryś z tych problemów.

Jeśli twoja lodówka produkuje hałasy grzechotania, to jest prawdopodobne, że coś się poluzowało. Wspólnymi winowajcami są luźne cewki skraplacza, rury kompresora oraz nierówne rolki i stopy. Jeśli to nie rozwiąże problemu, wezwij profesjonalnego technika do naprawy. On lub ona może przetestować przekaźnik sprężarki i zabezpieczenie przed przeciążeniem, a także regulatory temperatury i timer odszraniania.

Wadliwa lodówka może kosztować cię dużo pieniędzy w energii elektrycznej. Może być trudno powiedzieć znaki, chyba że doświadczyłeś ich sam. Ale kilka z tych wspólnych może zaoszczędzić dużo pieniędzy w dłuższej perspektywie. A ponieważ większość lodówek robi trochę hałasu, te znaki mogą być sygnałem, że Twoja lodówka ma problem. Jak więc stwierdzić, czy lodówka jest zepsuta?

Podobne tematy