Przed zakupem nowej lodówki ważne jest, aby zmierzyć wysokość i szerokość przestrzeni, w której będzie ona zainstalowana. Zanotuj pomiary i markę lodówek, które bierzesz pod uwagę. Odwiedź sprzedawcę lub porównaj modele różnych marek. Wykonanie wielu pomiarów pomoże Ci uniknąć utknięcia z lodówką, która nie pasuje do Twojej przestrzeni. Wreszcie, pamiętaj, aby wykonać pomiary dla ramy drzwi, listew przypodłogowych i wykończenia.

Podejmując decyzję o rozmiarze i typie lodówki, rozważ, ile miejsca masz na lodówkę. Modele Counter-depth są zazwyczaj mniej kosztowne niż full-depth ones. Upewnij się, że czynnik w jak wiele osób mieszka w domu i który styl wolisz. Gdy już podejmiesz decyzję dotyczącą rozmiaru i typu, możesz odpowiednio ustalić priorytety funkcji. Na przykład, składane lub przesuwane półki ułatwią Ci przechowywanie ponadwymiarowych przedmiotów, takich jak 2-litrowe butelki. Niektóre nawet pochodzą z półkami odpornymi na rozlanie.

Twój budżet jest kolejnym ważnym czynnikiem przy zakupie nowej lodówki. Kupno wtórnej lodówki do domu to dobry pomysł, jeśli cena jest rozsądna. Upewnij się, że recenzje są przyzwoite, jeśli nie jesteś pewien jakości produktu. Raporty konsumenckie często testują lodówki, aby sprawdzić, czy mogą one utrzymać odpowiednią temperaturę, gdy temperatura otoczenia ulega wahaniom. Zwróć również uwagę na gwarancję lodówki.

Będziesz chciał również rozważyć rozmiar i projekt. Przeciętna osoba dorosła wymaga od czterech do sześciu stóp sześciennych miejsca do przechowywania. Jeśli dwie osoby mieszkają razem i nie gotują często, będziesz potrzebował od 12 do 16 stóp sześciennych przestrzeni. Jeśli masz dwie osoby, które gotują regularnie, prawdopodobnie będziesz potrzebował minimum osiemnastu stóp sześciennych. Jeśli planujesz mieć dzieci, będziesz musiał kupić co najmniej 20 stóp sześciennych. Kiedy już wiesz, ile miejsca potrzebujesz, możesz wybrać najlepszy projekt, który pasuje do Twoich potrzeb.

Funkcje są kolejnym ważnym rozważaniem. Szukaj etykiety Energy Star – to powie Ci, ile energii dana lodówka zużywa na jednostkę. Wyższy numer gwiazdy oznacza, że lodówka będzie zużywać mniej energii. Jednak 5-gwiazdkowa lodówka Energy Star będzie prawdopodobnie kosztować więcej niż model z dwoma gwiazdkami. Certyfikat Energy Star nie jest gwarancją lepszej wydajności, ale pomoże Ci uniknąć niepotrzebnych kosztów.

Wygląd lodówki powinien pasować do reszty pomieszczenia. Źle dobrana lodówka może kolidować z resztą urządzeń w pokoju i skutkować zagraconym wyglądem. Kolorystycznie skoordynowana lodówka może pasować do sąsiednich urządzeń, natomiast lodówka w stylu retro może być idealnym akcentem. Wybierz lodówkę z charakterystycznym wyglądem zewnętrznym, aby być w centrum uwagi.

Kupowanie nowej lodówki może być mylącym doświadczeniem. Istnieje wiele czynników do rozważenia – od pojemności przechowywania do wydajności energetycznej, do rozmiaru i stylu przestrzeni w Twojej kuchni. EMI Network czyni ten proces prostym i bezproblemowym, oferując najnowsze lodówki na przystępnych warunkach EMI. Możesz nawet wybrać model z EMI, dzięki czemu jest to idealna inwestycja dla każdego budżetu.

Podobne tematy