Jeśli planujesz zabrać ze sobą przenośną lodówkę w podróż, najważniejszą kwestią jest bateria. Jeśli używasz zwykłej baterii rozruchowej, prędzej czy później będziesz musiał ją wymienić, ponieważ jej żywotność jest ograniczona. Może to również zagrażać życiu. Zamiast tego należy kupić dobrej jakości akumulator o głębokim cyklu pracy. Poniższa tabela ilustruje, jak długo każdy typ baterii będzie działał w Twojej lodówce, zakładając, że bateria jest wypełniona w 70%.

Pojemność baterii jest mierzona w amperogodzinach, czyli Ah. Im więcej Ah ma bateria, tym więcej energii może przechowywać. Na przykład akumulator 12 Ah może zapewnić 1 amper prądu przez 12 godzin, podczas gdy akumulator 24 Ah będzie dobry na sześć godzin użytkowania. Pojemność baterii zależy również od temperatury. Baterie o wyższej temperaturze mają większą pojemność. Dlatego musisz wybrać odpowiedni rozmiar baterii w zależności od mocy przenośnej lodówki i czasu, przez jaki planujesz ją używać.

Chociaż akumulatory kwasowo-ołowiowe mogą zasilać przenośną lodówkę przez wiele godzin, nie są najlepszym wyborem dla większych modeli. Lodówka może potrzebować wysokiej jakości baterii, aby utrzymać świeżość zawartości. Nie wytrzymają też długo, jeśli będziesz je stale uruchamiać. Baterie litowo-jonowe mają tę zaletę, że działają dłużej. Możesz nawet użyć akumulatora samochodowego do zasilania przenośnej lodówki.

Zamknięty akumulator kwasowo-ołowiowy jest najlepszym wyborem dla stałej instalacji. Powinien być zainstalowany w pozycji pionowej, aby zapobiec wyciekowi elektrolitu i uwalnianiu się gazu wodorowego. Podczas przechowywania należy pamiętać o wyborze akumulatora, który ma dobry system wentylacji. Takie akumulatory są niedrogie, ale niewłaściwa konserwacja może skrócić ich żywotność. Jeśli Twoja przenośna lodówka wymaga częstego ładowania, poszukaj większego akumulatora, ponieważ będzie on zużywał więcej energii.

Wielkość akumulatora zależy od poboru mocy przez lodówkę i czasu w ciągu dnia, w którym będzie działać. Dobry akumulator o odpowiedniej pojemności pozwoli na pracę lodówki przez kilka godzin na zasilaniu bateryjnym. Panel słoneczny powinien być w stanie zapewnić wystarczającą ilość energii dla akumulatora. Upewnij się, że skonsultujesz się z producentem lodówki, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiednią baterię do przenośnej lodówki. Jeśli planujesz używać baterii w ciągu dnia, upewnij się, że kupisz baterię o dużej pojemności.

Standardowa bateria do lodówki będzie działać przez około sześć do trzynastu godzin. Należy pamiętać, że bateria nie będzie trwała tak długo, jak w gorącym lub wilgotnym środowisku, a rzeczywisty czas pracy będzie się różnił. Należy pamiętać, że żywotność baterii zależy od jej wielkości i innych czynników, takich jak temperatura otoczenia. Jeśli podróżujesz z przenośną lodówką, pamiętaj o pozostawieniu jej zamkniętej w ciągu dnia, aby zachować pojemność baterii.

Podobne tematy