EPA opublikowała niedawno raport zatytułowany Generatory ozonu sprzedawane jako oczyszczacze powietrza, który dostarcza dokładnych informacji na temat urządzeń generujących ozon w pomieszczeniach zamkniętych. Wyniki wskazują, że stężenie ozonu w pomieszczeniach zamkniętych wynosi od dwudziestu do osiemdziesięciu procent stężenia zewnętrznego. Wyniki były bardzo zmienne w zależności od pory dnia, miejsca i sezonu, z najwyższymi stężeniami stwierdzonymi w południe i najniższymi podczas jesieni.

Ozon generowany przez system ozonowania HVAC zabija bakterie i pleśń. Te zarodniki są często przenoszone przez ludzi i w powietrzu, którym oddychają. Ozon jest szczególnie skuteczny w zabijaniu pleśni i pluskiew. Systemy Ozone HVAC wykorzystują najnowszą technologię do produkcji wysokich poziomów ozonu niezbędnych do zabicia pleśni i bakterii w pomieszczeniach mieszkalnych. Systemy Ozone HVAC są przystępne cenowo i skuteczne dla rodzin.

Generator ozonu produkuje ozon w powietrzu przez miesiące lub lata. Nawet jeśli jest on bezpieczny do użytku wewnętrznego, reakcja chemiczna wytwarza produkty drażniące. Dlatego tak istotne jest sprawdzenie powierzchni kwadratowej generatora ozonu przed jego zakupem. Oprócz wydajności ozonu, należy zwrócić uwagę na liczbę pomieszczeń, które może on obsłużyć. Duże pomieszczenia nie są praktyczne dla małych firm.

Jeśli szukasz wysokiej jakości generatora ozonu, szukaj generatora ozonu, który może obsługiwać temperaturę. Urządzenie musi być w stanie wydajnie produkować gaz ozonowy. Generatory ozonu powinny być w stanie dostarczyć co najmniej cztery uncje na stopę sześcienną powietrza. Ponadto, jednostka powinna być bezpieczna dla osób z problemami oddechowymi, takimi jak astma lub COPD.

Ozon jest świetny do zakończenia procesu remediacji pleśni. Ponieważ zarodniki pleśni są mikroskopijne, nawet po procesie remediacji, niektóre z nich pozostaną. A ponieważ zarodniki te są przenoszone przez powietrze, prawdopodobnie znajdują się w trudno dostępnych miejscach. Ozon wykorzystuje powietrze jako środek transportu, aby dotrzeć do pleśni. Zabieg ten jest skuteczny w miejscach, gdzie mechaniczne czyszczenie jest trudne.

Podobne tematy