Jeśli chcesz zaparzyć herbatę lub kawę, ale twój czajnik gazowy nie spełnia oczekiwań, być może nadszedł czas, aby kupić nowy. Jeśli tak, to możesz zacząć od wyczyszczenia czajnika. Użyj roztworu oliwki dla niemowląt i nanieś go za pomocą wilgotnej szmatki. Następnie pozostaw ją do wyschnięcia. Powtórz proces raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od tego, jak brudny jest twój czajnik.

Innym świetnym palnikiem gazowym jest Bayou Classic. Ten kocioł jest jednym z bestsellerów Amazona i najlepszym wyborem dla poważnych piwowarów domowych all-grain brew. Model ten posiada kopulastą pokrywę, nierdzewny czop z zaworem kulowym, 3-calowy termometr do warzenia oraz sito filtracyjne w kształcie rury. Bayou Classic jest również bardzo przystępny cenowo i łatwy do czyszczenia.

Jeśli masz dziecko, musisz wziąć pod uwagę bezpieczeństwo. Musisz być wyjątkowo ostrożny podczas gotowania dla nich, a to obejmuje jakość żywności dla dzieci i płynów. Musisz również zachować szczególną ostrożność przy ich karmieniu. Czajniki gazowe mogą poparzyć ręce, dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność podczas gotowania wody. Trzymaj wtedy pokrywkę na czajniku i nie odwracaj go! Utrzymuj czajnik bezpiecznie, używając potholder.

Choć gaz jest tańszym źródłem ogrzewania niż energia elektryczna, jest gorętszy. Gaz ziemny jest opcją dla tych, którzy szukają czajnika gazowego, który nie kosztuje ich tak dużo. Będziesz w stanie zaoszczędzić pieniądze na rachunku za energię, gotując tylko to, czego potrzebujesz. Zmniejszysz swój ślad węglowy nawet o 1/3. Podobnie, jeśli masz szklankę wody, wlej ją do czajnika.

Jeśli nie jesteś w stanie wyczyścić tłustego czajnika, rozważ zakup energooszczędnego. Tego typu czajniki zagotują tylko odpowiednią ilość wody, zapewniając, że nie zużyjesz jej za dużo. Będą również utrzymywać gorącą wodę przez długi czas, jeśli przypadkowo zostawisz je włączone. Mogą również spalić się, jeśli są pozostawione na zbyt długo. Warto więc wydać dodatkowe pieniądze.

Przed zakupem nowego czajnika gazowego rozważ kilka wskazówek, jak utrzymać go w czystości. Po pierwsze, umyj go dokładnie. Powinien być wypełniony co najmniej dwie trzecie drogi, ale nie powinieneś wypełniać go do szwu. Po drugie, możesz przetrzeć wnętrze czajnika miękką szmatką namoczoną w ciepłej wodzie, aby usunąć plamy. Pamiętaj, aby nie używać substancji ściernych, ponieważ mogą one porysować powierzchnię czajnika. Również sok z cytryny i ocet mogą zaszkodzić wykończeniu.

Inną ważną rzeczą do rozważenia przy zakupie czajnika gazowego jest to, jak długo będziesz go używać. Należy pamiętać, że pozostawienie wody w czajniku przez długi czas zwiększa szanse na tworzenie się kamienia. Jeśli nie używasz czajnika, może on marnować energię, ponieważ nie zwraca na siebie uwagi. Zbyt długie pozostawienie włączonego czajnika może utrudnić usuwanie kamienia i spowodować, że do wody dostaną się cząsteczki kurzu.

Podobne tematy