Być może zastanawiasz się, Czy warto podłączyć okap kuchenny na obiegu zamkniętym? Odpowiedź zależy od Twojej sytuacji. Im bardziej wydajny jest Twój okap kuchenny, tym dłuższa będzie jego żywotność. Ale to, czy warto, zależy od tego, jak dobrze potrafi on usunąć zanieczyszczenia. Ogólnie rzecz biorąc, samodzielne systemy okapów są łatwe w instalacji. Wykrywają również, kiedy trzeba je odpowietrzyć i ile wentylacji jest konieczne.

Wybór właściwego rodzaju systemu wentylacji dla Twojej kuchni jest bardzo ważny. Należy wziąć pod uwagę ilość gotowania, które robisz i wielkość obszaru, na którym zostanie zainstalowany wentylator. To czy potrzebujesz systemu kanałowego czy nie zależy od Ciebie. System kanałowy będzie wydobywać dym, wilgoć i cząstki żywności i wydala je na zewnątrz domu. Z drugiej strony, system bezkanałowy wykorzystuje wentylator i filtr węglowy do zasysania powietrza. Recyrkulacyjny system wentylacji recyrkuluje powietrze z powrotem do kuchni.

Innym rozważaniem jest system filtracji. Updrafts są skuteczniejsze, ale wymagają dużo więcej miejsca niż downdrafts zrobić. Oni mogą ochładzać pansy i gasić płomienie gazu, i mogą obniżać temperaturę jedzenie. Wyskakujące otwory wentylacyjne mogą zostać przytłoczone przez tłuszcz, więc potrzebują dmuchawy, aby jak najlepiej wykorzystać ich pojemność.

Czy podłączyć okap kuchenny do zamkniętego obwodu, czy nie, zależy od wielkości kanału i tego, ile powietrza jednostka może obsłużyć. Na przykład, kaptur zakres, który ma 400-cfm pojemność powietrza będzie potrzebował systemu powietrza uzupełniającego. Pozwoli to uniknąć niebezpiecznego backdraftingu i zatrucia tlenkiem węgla. To może być niebezpieczne, jeśli nie jest zrobione prawidłowo.

Zależnie od tego, jak duża jest twoja kuchnia, możesz chcieć bezkanałowy lub kanałowy system. To pomoże utrzymać kuchnię wentylowane podczas oszczędzania pieniędzy. Jeśli nie masz pieniędzy, aby podłączyć kaptur do zamkniętego obwodu, możesz rozważyć elektryczny kaptur zakresu. Możesz poprosić projektanta o zalecenia dotyczące najlepszego z nich.

Okapy zakresowe pobierają około pięciu do siedmiu amperów, więc jeśli dzielą obwód z innym urządzeniem, nie będą przeciążone. Musisz jednak upewnić się, że wyłącznik jest odpowiedni dla okapu kuchennego i nie przeciąża Twojego obwodu elektrycznego. Jeśli używasz kuchenki elektrycznej, możesz zainstalować rozszerzenie obwodu, które wynosi około 15 lub 20 amperów.

Podobne tematy