Jeżeli ty jesteś przyglądający dla nowego kuchennego kaptura, tutaj są niektóre rzeczy rozważać. Rozmiar wentylacja otwór i ductwork odgrywa wielką rolę w określaniu typ kuchenny kaptur ty musisz wybierać. Na przykład, przewód o średnicy czterech cali dla urządzenia o wydajności 400 cfm powinien być dwukrotnie większy niż ośmiocalowy dla modelu o wydajności 1200 cfm. Przy zakupie okapu należy szukać gładkich, galwanizowanych przewodów metalowych. Faliste lub elastyczne przewody metalowe będą prawdopodobnie mniej wydajne niż metalowe. Połączenia kanałów mogą być uszczelnione taśmą duct-joint mastic.

Inne rozważania to jak wysoki jest twój sufit. Jeśli twój sufit jest zbyt wysoki, możesz chcieć kupić opcjonalne rozszerzenie osłony kanału. Petrino sugeruje utrzymanie przewodów krótkich i gładkich, aby uniknąć zmniejszenia przepływu powietrza i uczynienia kaptura głośnym. Alternatywnie można zdecydować się na bezkanałowy okap recyrkulacyjny, który wciąga powietrze z powrotem do kuchni. Wystarczy upewnić się, że regularnie wymieniasz filtr.

Jeśli chodzi o wybór okapu kuchennego, ważne jest, aby rozważyć, gdzie znajduje się kuchenka. Jeśli kuchenka znajduje się na wyspie, będziesz potrzebował zakresu kominowego. Jeśli jest to samodzielny piec, prawdopodobnie będziesz potrzebował kaptura pod szafką. Możesz również zainstalować okap wyspowy, jeśli Twoja kuchenka znajduje się przy ścianie zewnętrznej. Okap wyspowy powinien być co najmniej sześć cali szerszy niż Twoja płyta kuchenna.

Choć ważne jest, aby wybrać okap kuchenny, który jest funkcjonalny i dobrze wygląda, właściwa wentylacja jest coraz ważniejszą kwestią w nowoczesnych domach. Właściwa wentylacja jest niezbędna, a okap kuchenny może zrobić wielkie oświadczenie w twojej kuchni. Wybierz taki, który pasuje do Twoich potrzeb i uzupełnia Twój styl. Istnieje wiele opcji do wyboru, więc upewnij się, że rozejrzysz się za odpowiednim dla Twojej kuchni.

Okapy typu downdraft są innowacyjnym rozwiązaniem dla małych kuchni. Chociaż nie są one tak wydajne jak modele napowietrzne, pozwalają one na pozostawienie otwartego obszaru gotowania. Modele Downdraft są zazwyczaj cztery do 48 cali szerokości i mają średnią CFM między 300 a 1200 w zależności od rodzaju dmuchawy. Oprócz ich funkcjonalności, okapy downdraft są zazwyczaj znacznie tańsze. Będziesz chciał szukać systemu kanałów, który jest odpowiedni dla potrzeb wentylacyjnych Twojej kuchni.

Przy wyborze kaptura zakresu, ważne jest, aby pamiętać o konserwacji. Upewnij się, że jest łatwy do czyszczenia i konserwacji. Sprawdź również, czy jest niedrogi i łatwy do wymiany części. Z tych wszystkich rozważań w umyśle, wybierając kaptur zakres powinien być bryza. Istnieje wiele różnych typów, rozmiarów i cen, więc zorientowanie się, co działa dla Twojej kuchni jest pierwszym krokiem.

Rozmiar kuchni jest kolejnym czynnikiem, który powinien być brany pod uwagę przy wyborze kaptura zakresu. Dla profesjonalnego stylu, kaptur zakres, który może krążyć powietrze 15 razy na godzinę powinny być wybrane. Aby uzyskać lepszy pomysł, jaki rozmiar kaptura wybrać, zmierzyć powierzchnię podłogi w kuchni i podzielić ją przez cztery, aby określić całkowitą objętość. W ten sposób można wybrać kaptur, który ma wymaganą pojemność CFM.

Podobne tematy