Podczas zakupów okapu należy zwrócić uwagę na jego wydajność CFM. Im niższa wartość CFM, tym cichsze będzie urządzenie. CFM jest ilością powietrza, które porusza się przez system wentylacyjny w każdej minucie. Im wyższa pojemność CFM, tym urządzenie będzie głośniejsze. Zaleca się, aby wybrać kaptur o pojemności około 1000 CFM dla kuchni o szerokości 4′ x 2′ głębokości. Również, kaptur powinien pasować do wielkości systemu kanałów.

Powinieneś również zwrócić uwagę na ocenę hałasu kaptura wentylacyjnego. Cichy wentylator będzie miał niski rating sony. Jeśli kupisz niedrogi kaptur, ocena może nie być uwzględniona. Jednak cichy kaptur będzie miał niską ocenę hałasu – sześć lub siedem ton. Jest to odpowiednik 65 decybeli! Upewnij się, że sprawdzasz stronę internetową producenta w celu uzyskania oceny hałasu, ponieważ niektóre modele mogą nie mieć jednego.

Przy zakupie kaptura zakresu, należy rozważyć rodzaj gotowania robisz. Niektórzy ludzie wolą projektant zakres kaptur, a inni mogą preferować zwykły jeden. Jeśli nie gotować dużo, może po prostu chcesz kaptur projektant, który działa na wynos. Jeśli gotujesz tylko od czasu do czasu, nadal możesz kupić wysokiej jakości okap. Sprawdź dla certyfikacji z Home Ventilating Institute przed zakupem one.

Zewnętrzna dmuchawa jest zamontowana na zewnątrz kaptura. Jego wentylator znajduje się poza domem, w oddzielnym budynku lub na poddaszu. Dmuchawy zewnętrzne są łatwiejsze do pracy niż dmuchawy inline. Ta cecha radykalnie zmniejsza poziom hałasu okapu wentylacyjnego. Jeśli martwisz się o poziom hałasu, poszukaj opcji cichej. Zapewni to, że nie przeszkadzasz nikomu w pokoju.

Jednym z najważniejszych czynników określających poziom hałasu okapu jest system kanałów okapu. Jeśli kanały są zatkane, dmuchawy wewnętrzne będą bardziej hałaśliwe niż zewnętrzne. Dmuchawy zewnętrzne wymagają obudowy odpornej na warunki atmosferyczne i dlatego są droższe. Jeśli nie jesteś pewien, zapytaj sprzedawcę lub konsultanta o poziom hałasu konkretnego modelu.

Jako ogólna zasada, filtry przegrodowe zmniejszą hałas wytwarzany przez kaptur zakresu, gdy wentylator pracuje z dużą prędkością. Filtry przegrody są zwykle cichszą opcją, ale koszt jest wyższy. Jeśli szukasz kaptura, który jest zarówno cichy, jak i wydajny, upewnij się, że jest on co najmniej sześć cali szerszy niż płyta kuchenna. Również, wybierz kaptur ze zmiennymi prędkościami i niskim sone rating.

Podstawowy niewentylowany kaptur recyrkulacyjny można kupić w zakresie 200 dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, te modele mają pojemność wentylatora mniej niż 200 CFM. Jednak będziesz musiał zapłacić więcej za modele o wyższej prędkości z komorami powietrznymi i specjalnymi funkcjami, które zmniejszają hałas. I pamiętaj, aby uwzględnić to w swoim budżecie przed zakupem. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnych kosztów instalacji nowej kuchni.

Podobne tematy