AGD to ważny element wyposażenia każdej kuchni. Przydatne i funkcjonalne urządzenia pomagają w przygotowywaniu posiłków, przechowywaniu żywności, a także ułatwiają codzienne czynności. Jednak, zakup AGD do kuchni może być inwestycją wymagającą sporych nakładów finansowych. Ceny różnych urządzeń AGD mogą być bardzo zróżnicowane, a wybór odpowiedniego sprzętu może być trudny, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w tym zakresie.

W tym artykule postaramy się przedstawić orientacyjne ceny najważniejszych urządzeń AGD do kuchni, takich jak kuchenki, lodówki, zmywarki, ekspresy do kawy i blendery. Omówimy również, jakie czynniki wpływają na ich ceny, jak wybierać sprzęt AGD i jakie są trendy w wyborze sprzętu AGD. Nasi czytelnicy będą mieli wiedzę potrzebną do dokonania świadomego wyboru i kupienia urządzeń AGD, które będą idealnie odpowiadać ich potrzebom i preferencjom, a także nie przekroczą ich budżetu.

Orientacyjne koszty sprzętu AGD do kuchni

Oto orientacyjne ceny najważniejszych urządzeń AGD do kuchni w Polsce w roku 2023:

 1. Kuchenka indukcyjna – 1500-6000 zł.
 2. Kuchenka gazowa – 700-4000 zł.
 3. Kuchenka elektryczna – 500-2500 zł.
 4. Kuchenka mikrofalowa – 200-2000 zł.
 5. Lodówka z zamrażalnikiem – 1500-8000 zł.
 6. Zmywarka do naczyń – 1500-5000 zł.
 7. Ekspres do kawy automatyczny – 1000-6000 zł.
 8. Ekspres do kawy kolbowy – 500-3000 zł.
 9. Blender kielichowy – 100-1000 zł.
 10. Blender ręczny – 50-300 zł.

Warto jednak pamiętać, że ceny te są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak marka, model, funkcjonalność i pojemność. Ponadto, ceny mogą się zmieniać w zależności od miejsca zakupu i aktualnych promocji. Przed zakupem sprzętu AGD, warto dokładnie przemyśleć, jakie funkcje są dla nas najważniejsze i jakie urządzenie będzie odpowiadało naszym potrzebom i oczekiwaniom, a jednocześnie mieściło się w naszym budżecie. Do sfinansowania zakupu sprzętu AGD przydatna może okazać się pożyczka od ręki online.

Kiedy sprzęt AGD jest najtańszy?

Ceny sprzętu AGD mogą się różnić w zależności od czasu roku i okazji, ale również w zależności od modelu i marki. Poniżej przedstawiam kilka sytuacji, w których sprzęt AGD może być tańszy:

 1. Promocje – sklepy oferują różnego rodzaju promocje, w tym wyprzedaże, rabaty, kody rabatowe i kupony, które pozwalają na zakup sprzętu AGD w niższej cenie.
 2. Nowe modele – cena starszych modeli sprzętu AGD zazwyczaj spada po wprowadzeniu na rynek nowych modeli, co oznacza, że można kupić sprzęt z poprzedniego sezonu w niższej cenie.
 3. Święta i okresy wyprzedażowe – w okresach przedświątecznych oraz podczas wielkich wyprzedaży, jak na przykład Black Friday, Cyber Monday, czy Przeceny letnie, sklepy oferują zwykle sprzęt AGD w niższych cenach.
 4. Okazje używane – kupowanie używanego sprzętu AGD może być dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Warto jednak pamiętać, że taki sprzęt może mieć ograniczoną gwarancję i być mniej niezawodny niż nowy sprzęt.

Sklepy wielkopowierzchniowe bardzo często organizują również różnego rodzaju promocje, polegające na zakupie pakietowym. Przykładowo, drugi sprzęt może kosztować 10% taniej, trzeci sprzęt 15% taniej, natomiast czwarty, najtańszy sprzęt za złotówkę. Warto także rozważyć zakup sprzętu na raty zero procent, jeżeli sklepy oferują akurat taką możliwość. Dobrym pomysłem jest także rozważenie zaciągnięcia pożyczki online na dowód w NetCredit.Podobne tematy