Kiedy rozważasz nowy system AC, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, ile to będzie kosztować. Możliwe jest znalezienie najlepszego urządzenia klimatyzacyjnego za mniej niż 1700 USD, ale cena jednostki AC nie musi wskazywać na jej ogólną jakość. Chociaż znane marki są zwykle droższe, mają historię wysokiej jakości usług i długowieczności. Zapytaj swoją lokalną firmę HVAC o cechy najlepszych marek klimatyzacji.

Pierwszą rzeczą, którą będziesz musiał określić, jest rozmiar twojego domu. Zazwyczaj jednostka, która chłodzi dom o powierzchni 500-600 stóp kwadratowych, wymaga około tony chłodzenia. Chociaż może nie wydawać się dużo, dom jednorodzinny może wymagać wszędzie od 14 do 26 BTUs chłodzenia. Z tego powodu ważne jest, aby określić wielkość domu przed rozpoczęciem zakupów.

Dwutonowa jednostka może kosztować od 3 300 do 3 700 dolarów. Jednostka 2,5 tonowa jest jeszcze tańsza, w zakresie od 3 400 do 3 700 dolarów. Trzytonowa jednostka kosztuje od 3.400 do 3.700 dolarów. Cztero- lub pięciotonowa jednostka AC kosztuje od 3 700 do 4 000 dolarów.

Klimatyzatory są nowoczesną koniecznością. Cena centralnego systemu klimatyzacji może wynosić od 3 810 dolarów do 7 480 dolarów. Przenośne jednostki są również dostępne, takie jak systemy wężowe i systemy dzielone. A jeśli szukasz większej wszechstronności, rozważ zakup systemu split zamiast. Jeśli nie jesteś pewien, który z nich jest odpowiedni dla Twojej przestrzeni, możesz zdecydować się na system split.

Cena centralnych jednostek AC zależy od wielkości i typu. Dla mniejszych domów, cena może być tak niska, jak 2,500 dolarów. Dla większych domów, jednak może kosztować do 3,800 dolarów. Oprócz kosztów jednostki, trzeba będzie również zainwestować w przewody, aby podłączyć go do swojego AC. Będziesz płacić za więcej energii, jeśli nie masz wystarczającej ilości kanałów dla dużego systemu, ale dodatkowe funkcje są tego warte.

Podobne tematy