Istnieje wiele powodów, aby odnowić swoją lodówkę. Nie tylko pozwala to zaoszczędzić pieniądze na energii, ale również uchroni Cię przed niepotrzebnymi niedogodnościami. Starsze lodówki mają tendencję do szybszego wyczerpywania się energii i mogą nie trwać tak długo jak nowsze. Może się okazać, że kupując nową lodówkę oszczędzasz co miesiąc pieniądze na rachunkach za energię i naprawach. A jeśli jesteś na rynku nowej lodówki, możesz nawet znaleźć świetną ofertę.

Aby rozpocząć proces wymiany starej uszczelki, usuń lodówkę. Większość lodówek ma grill z tyłu lub na dole urządzenia. Ten grill można usunąć, odkręcając kilka śrub. Zanim usuniesz grill, możesz wyczyścić podłogę pod lodówką. Dotarcie do tych części może być trudne, jeśli utknęły one w zakamarku. Aby zapewnić odpowiednią wentylację, upewnij się, że lodówka nie jest zbyt blisko ściany.

Na ogół lodówki trwają w dowolnym miejscu od 10 do 18 lat. Ale żywotność wysokiej jakości lodówki jest trudniejsza do przewidzenia, choć istnieją znaki ostrzegawcze. Czyszcząc ją regularnie, będziesz przedłużać jej żywotność i oszczędzać na kosztach energii. Zapobiega to również kosztownym rachunkom za naprawę lodówki. Tak więc, gdy nadejdzie czas na odnowienie lodówki, powinieneś skontaktować się z ekspertem Asurion. Wiedzą oni wszystko o głównych urządzeniach i będą mogli polecić technika, który wykona pracę.

Istnieje wiele sposobów na odnowienie lodówki, ale jednym z najłatwiejszych jest usunięcie uszczelki. Pociągając za wewnętrzną krawędź drzwi poluzujemy uszczelkę. Uszczelka jest trzymana za pomocą śrub sześciokątnych. Poluzowanie tych śrub pozwoli na łatwe zejście uszczelki. Po tym, uszczelka drzwi powinna być prawidłowo wyrównana, aby zapobiec wyciekom i tworzeniu się lodu.

Ważne jest również sprawdzenie uszczelek lodówki. Upewnij się, że uszczelki są czyste i że żadne resztki jedzenia nie utrudniają dostępu do powietrza. Możesz wyczyścić uszczelki dwa razy w roku, używając wody i sody oczyszczonej. Nieszczelna uszczelka będzie marnować energię i sprawi, że Twoja lodówka będzie pracować ciężej niż powinna. Aby sprawdzić jakość uszczelki, można wykonać test banknotu dolarowego.

Podobne tematy