Jednym ze sposobów na określenie ilości energii zużywanej przez lodówkę jest sprawdzenie etykiety Przewodnika Energetycznego. Ta etykieta powie Ci, ile energii elektrycznej zużywa rocznie i ile kosztuje jej eksploatacja. Liczby na tej etykiecie są oparte na średniej krajowej, więc aby uzyskać dokładniejszą liczbę, sprawdź swój rachunek za prąd. Następnie pomnóż liczbę kWh na etykiecie przewodnika po energii przez rzeczywistą kwotę na rachunku i podziel tę sumę przez dwanaście. Powinieneś zobaczyć bardzo małą różnicę z miesiąca na miesiąc, ponieważ lodówka działa dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby dowiedzieć się, ile energii elektrycznej zużywa Twoja lodówka. Można użyć naklejki EnergyGuide, aby dowiedzieć się, ile zużywa lodówka, lub można użyć monitora zużycia energii elektrycznej plug-in, aby oszacować zużycie energii przez lodówkę. Niezależnie od tego, jak zdecydujesz się określić koszt energii elektrycznej, wiedza o tym, ile jej zużywa, jest pierwszym krokiem do podjęcia świadomej decyzji. To pozwoli Ci wybrać lodówkę, która pasuje do potrzeb Twojego gospodarstwa domowego, a jednocześnie utrzyma Twój rachunek za prąd na niskim poziomie.

Idealne ramy czasowe dla określenia, ile energii elektrycznej zużywa Twoja lodówka to rok. Jest to ważne, ponieważ wzorce użytkowania mogą być bardzo zmienne. Możesz zostawić lodówkę podłączoną na noc i zobaczyć jej zużycie energii elektrycznej, lub możesz zostawić ją podłączoną na tydzień lub dwa. Należy pamiętać, że częste otwieranie drzwi może również zwiększyć zużycie energii przez lodówkę. I nie zapomnij sprawdzić oceny gwiazdkowej efektywności energetycznej podczas zakupów.

Innym sposobem na oszacowanie, ile energii elektrycznej zużywa Twoja lodówka, jest spojrzenie na wiek i rozmiar lodówki. Im starsza lodówka, tym więcej prądu używa. Wattage Twojej lodówki zmienia się w zależności od jej wieku, rozmiaru, temperatury w kuchni i długości czasu, w którym drzwi są otwarte. Oznacza to, że jeśli kupujesz nową lodówkę, prawdopodobnie zaoszczędzisz około 158 dolarów rocznie.

Lodówki zużywają energię każdego dnia, więc ważne jest, aby spojrzeć na naklejkę i zrozumieć, ile twoja używa. Naklejka powinna mieć również żółty przewodnik po energii, który wskazuje średnie zużycie energii na dzień i roczny koszt. Aby określić dzienne zużycie energii przez lodówkę, podziel liczbę kWh przez 365 dni lub przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Następnie pomnóż średnie zużycie energii na dzień przez trzy, aby uzyskać moc.

Dobrym miejscem, aby dowiedzieć się, ile energii elektrycznej zużywa Twoja lodówka, jest strona internetowa ENERGY STAR. Można nawet skorzystać z ich kalkulatora Flip Your Fridge, aby dowiedzieć się o zużyciu energii przez konkretny model. Kalkulator wymaga wprowadzenia wieku lodówki, jej rozmiaru i stawki za energię elektryczną. Strona internetowa obliczy, ile energii elektrycznej zużyje Twoja lodówka w ciągu roku. Korzystając z kalkulatora, lodówka z górnym zamrażalnikiem o pojemności 18 stóp sześciennych z 2001 roku zużywa 613 kWh rocznie, podczas gdy wersja z 2021 roku będzie zużywać czterysta dziesięć kWh rocznie. Przy 12 centach za kWh, to sprawia, że kosztuje około 49 dolarów, aby uruchomić, co daje oszczędność ponad 100 dolarów rocznie.

Podobne tematy