Jednym z najczęstszych pytań, które słyszymy podczas zakupów urządzeń AGD jest „Czy suszarka do włosów zużywa dużo prądu?”. Krótka odpowiedź brzmi: tak. Przeciętna suszarka do włosów zużywa około piętnastu amperów. Jeśli masz 15-amperowe gniazdko, to musisz unikać przeciążania przewodu. Jest to analogiczne do przeciążenia rury wodnej. Używanie więcej niż drut może obsługiwać może również prowadzić do tripped breaker.

Jednym ze sposobów sprawdzenia tego jest sprawdzenie wattage. Wybierając suszarkę do włosów, poszukaj zakresu mocy na etykiecie. Jest to szybkość, z jaką urządzenie będzie zużywać energię. Na przykład, 1500-watowa suszarka do włosów będzie zużywać 1500 watów mocy co godzinę. Sprawdź również godziny pracy, co odnosi się do tego, ile godzin suszarka do włosów jest w pracy.

Innym sposobem na zmniejszenie ogólnego zużycia energii przez suszarkę do włosów jest użycie jej rzadziej. Możesz rozważyć suszenie powietrza lub suszenie włosów ręcznikiem, aby zaoszczędzić energię elektryczną. Jeśli te środki nie zmniejszą kosztów suszarki do włosów, przełączanie dostawców energii może być dobrym rozwiązaniem. Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej zazwyczaj oferują znaczne zniżki na ceny energii, aby przyciągnąć nowych klientów. Przełączenie dostawcy energii może również zmniejszyć koszt uruchomienia wszystkich urządzeń elektrycznych w domu.

Innym sposobem sprawdzenia, ile energii elektrycznej używa suszarka do włosów, jest użycie kalkulatora online. Wiele suszarek do włosów ma moc od 1500 do trzech tysięcy watów. Przeciętna suszarka do włosów zużywa 0,013 kWh energii elektrycznej na wysokich ustawieniach. Suszarki do włosów jakości salonowej zużywają od dwóch do trzech tysięcy watów energii elektrycznej. Dla przeciętnej domowej suszarki do włosów oznacza to koszt około 31 euro rocznie.

Zużycie prądu przez suszarkę do włosów jest bardzo zróżnicowane. Suszarka do włosów o mocy 1500 W zużywa od 0,25 do 2,1 kWh energii elektrycznej na godzinę. Jeśli używasz go kilka razy dziennie, to może dodać do około 0,28 dolarów za godzinę. Większość modeli domowych zużywa od dwóch do trzystu watów. Aby uzyskać bardziej efektywne wykorzystanie, należy przełączyć się na niższe ustawienie ciepła. Im wyższa moc, tym więcej prądu zużywa.

Suszarka do włosów może być niebezpieczna, jeśli pozwolisz jej się zamoczyć bez podłączenia do prądu. Są one doskonałym sposobem na przyspieszenie procesu suszenia. O ile nie byłeś na słońcu przez jakiś czas, raczej nie chcesz ryzykować złapania przeziębienia. Jeszcze lepiej, suszarka do włosów może zaoszczędzić Ci kłopotów z chłodną głową, pozwalając włosom szybciej wyschnąć.

Podobne tematy