Dobra suszarka będzie w stanie wytworzyć wystarczająco wysoki poziom ciepła, aby skutecznie wysuszyć włosy. Do wytworzenia ciepła wykorzystuje się energię elektryczną. Suszarka otrzymuje energię z domowego gniazdka. Ta energia elektryczna jest przekształcana w energię cieplną wewnątrz spirali. Większość suszarek do włosów wykorzystuje drut nichromowy, który nie utlenia się pod wpływem ciepła. Możesz dostosować intensywność ciepła z suszarki poprzez zmianę ilości energii elektrycznej płynącej do cewki.

Jednym z najczęstszych pytań, które otrzymujemy jest „Ile energii zużywa suszarka do włosów?”. Zazwyczaj suszarka do włosów zużywa około 1500 W mocy, gdy jest podłączona do domowego gniazdka z różnicą potencjałów 120 V. Im wyższa temperatura, tym intensywniejsze ciepło. Porównując dwa różne modele, należy pamiętać, że żarówki dwustu watowe mają większy opór. Podobnie pięćdziesięcio-watowa żarówka ma grubszy żarnik niż sześćdziesięcio-watowa.

Aby dowiedzieć się, ile energii elektrycznej zużywa suszarka do włosów, sprawdź etykietę z mocą. Suszarka do włosów na najwyższym ustawieniu, bez ustawienia prędkości, zużyje około 1432 watów energii elektrycznej w ciągu godziny. Suszarka ustawiona na najniższą prędkość zużyje 650 watów. Zmniejszając ilość watów w suszarce do włosów, zmniejszysz swój rachunek za prąd.

Suszarka do włosów ma dwie ruchome części: element grzewczy i wentylator. Te dwie części pracują razem, aby wytworzyć ciepło. Element grzejny składa się z drutu nichromowego i jest rezystorem, zamieniającym energię elektryczną na ciepło. Po podłączeniu suszarki do włosów, prąd powietrza przepływa przez urządzenie, obracając element grzewczy i obracając mały silnik elektryczny, aby obrócić wentylator. Zobaczysz zauważalną różnicę w intensywności ciepła na włosach.

Inna różnica między suszarką do włosów a zwykłą dmuchawą to obwód sterowania. Ulepszona suszarka do włosów ma obwód sterowania, który stale reguluje dmuchawę i element grzejny, aby uzyskać pożądany przepływ ogrzanego powietrza. Dmuchawa posiada w tym celu obwód sterujący. Obwód ten jest sterowany przez parę siłowników. Siłowniki te są zasilane z dwóch różnych kierunków, aby kontrolować intensywność ciepła wytwarzanego przez dmuchawę.

Suszarka do włosów, która wykorzystuje szczytową moc 1000 W, przewyższy suszarkę o mocy 2000 W, która wykorzystuje tylko połowę swojej mocy. Dzieje się tak dlatego, że ta druga została zaprojektowana tak, aby lepiej sprawdzać się przy bardziej wymagającym użytkowaniu. Ważne jest jednak, aby zwrócić uwagę na to, ile mocy wykorzystują poszczególne suszarki. Im więcej mocy zużywa suszarka, tym wyższe będą jej koszty eksploatacji i ślad węglowy. Jeśli zużywa więcej energii w szczytowym momencie, będzie również mniej wydajna dla środowiska.

Podobne tematy