Istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci umyć mikrofalówkę. Upewnij się, że zewnętrzna część mikrofalówki jest czysta, łącznie ze szklanymi drzwiczkami i błyszczącymi elementami wykończenia. Wysusz dokładnie mikrofalówkę przed jej ponownym podłączeniem. Powtarzaj ten proces co najmniej raz w tygodniu, aby utrzymać świeży zapach wnętrza. Do czyszczenia mikrofalówki można również użyć łagodnego środka czyszczącego stosowanego w gospodarstwie domowym. Aby zapobiec plamom, najlepiej jest utrzymywać wnętrze w czystości.

Przed rozpoczęciem mycia mikrofalówki, musisz najpierw zrozumieć, jak prawidłowo ją czyścić. To zależy od tego, jak często używasz swojej mikrofalówki i jak bardzo jest ona brudna. Jednak możesz powiedzieć, czy Twoja mikrofalówka wymaga czyszczenia przez zapach i brud wewnątrz. Moczenie mikrofalówki w wodzie może usunąć trudne plamy. Dodatkowo możesz spróbować użyć pasty z sody oczyszczonej, aby usunąć zaschnięte resztki jedzenia. Jednak ta metoda nie jest rozwiązaniem długoterminowym.

Aby wyczyścić wnętrze mikrofalówki, możesz użyć soku z cytryny lub sody oczyszczonej. Możesz również użyć sody oczyszczonej lub octu, aby usunąć plamy i brud. Aby skutecznie wyczyścić to urządzenie, należy użyć rozcieńczonego roztworu jednej łyżki octu na filiżankę wody. Jeśli nie możesz znaleźć nietoksycznej alternatywy, możesz kupić aceton na Amazon. Upewnij się, że masz na sobie sprzęt ochronny i otwórz okna, aby wypuścić parę. Następnie użyj ciepłej wody i mydła do naczyń, aby wyczyścić wnętrze swojej mikrofalówki. Po wyczyszczeniu wnętrza, powinieneś usunąć wszelkie pozostałości acetonu.

Przed użyciem mydła na mikrofalówce, powinieneś ją dokładnie wypłukać używając miękkiej szmatki. Następnie można użyć roztworu środka dezynfekującego. Roztwór powinien być wystarczająco rozcieńczony, aby był nietoksyczny. Należy używać roztworu oszczędnie, ponieważ może on być szkodliwy dla urządzenia. Należy jednak uważać, aby nie rozpylać roztworu dezynfekującego bezpośrednio na mikrofalówkę. Jeśli chcesz uniknąć smug, powinieneś namoczyć gąbkę przez co najmniej pięć minut przed wytarciem zewnętrznej części mikrofalówki.

Inną skuteczną metodą czyszczenia mikrofalówki jest użycie soku z cytryny. Wyciśnięta cytryna może być używana do szorowania wszelkich utkniętych na żywności lub gruzu. Aby zrobić to rozwiązanie, należy użyć naczynia żaroodpornego. Zaleca się stosowanie łagodnego kwaśnego składnika, takiego jak cytryna lub ocet. Ta metoda powinna działać zarówno na oszronione, jak i niezamrożone jedzenie. Upewnij się, że wytrzyj mikrofalówkę do sucha całkowicie po użyciu soku z cytryny.

Roztwór z cytryny to kolejny świetny sposób na wyczyszczenie mikrofalówki. Będzie poluzować i usunąć wszelkie zaschnięte na gruzu. Używanie szmatki frotte zanurzonej w roztworze cytryny to kolejna metoda, która usunie rozpryski. Należy również użyć małych specjalistycznych szczotek do czyszczenia, aby wyszorować uporczywe odpryski. Po zakończeniu czyszczenia można użyć roztworu do czyszczenia mikrofalówki i przedłużenia jej żywotności.

Podobne tematy