Jeśli masz tłusty okap, to pewnie zastanawiasz się, jak go wyczyścić. Poniżej przedstawiamy kilka metod. Pierwsza metoda polega na odkurzeniu okapu. Ten krok usunie wszelkie suche zanieczyszczenia, a następnie można użyć roztworu sody oczyszczonej do czyszczenia kaptura. Wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną z ciepłą wodą, aby uzyskać pastę i zastosować ją do problematycznych miejsc z tłuszczem. Niech siedzi przez pół godziny przed wytarciem go z gąbką.

Drugą metodą jest czyszczenie filtra w kapturze. Wiele kapturów zakres pochodzą z filtrów, które pasują nad wentylatorem, łapiąc cząstki żywności i tłuszczu. Filtry są zazwyczaj wielokrotnego użytku, a filtr kaptura jest łatwo usunięty. Czyszczenie filtra jest łatwe i nie wymaga ostrych środków chemicznych. Najlepiej czyścić go co miesiąc. Dla okazjonalnych kucharzy takie comiesięczne czyszczenie powinno wystarczyć. Ale jeśli gotujesz codziennie, powinieneś wyczyścić go co najmniej raz w roku.

Dla dokładniejszego czyszczenia, spróbuj użyć gorącej wody i odtłuszczającego mydła do naczyń. Właściwości chemiczne białego octu pomagają rozłożyć tłuszcz. Wrząca woda może być również stosowana do usuwania spalonego tłuszczu. Użyj szczotki z długą rączką, aby wyszorować kaptur bez zbyt mocnego szorowania. Uważaj, aby nie używać zbyt wiele siły, ponieważ siatka druciana może być łatwo uszkodzona.

Po wyczyszczeniu filtra, nadszedł czas, aby wyczyścić spód tłustego kaptura. Dobrze powinien sprawdzić się roztwór boraksu i ciepłej wody, ale pamiętaj o założeniu rękawiczek i ochronie rąk przed środkiem chemicznym. Po wyczyszczeniu filtr będzie lekko odbarwiony, ale i tak nadaje się do pracy. A podczas czyszczenia, pamiętaj, aby nosić rękawice i dokładnie spłukać kaptur z czystą wodą.

Okapy kołnierzowe są przeznaczone do przechwytywania dymu, tłuszczu i zanieczyszczeń powietrza z twojego obszaru gotowania. Z tego powodu, trzeba go czyścić okresowo, inaczej zacznie pachnieć nieapetycznie. Aby wyczyścić okap, najpierw odkurz jego powierzchnię. Jeśli czyścisz go z zewnątrz, dym i spaliny będą płynąć w górę okapu. Jeśli kaptur nie znajduje się na ścianie, należy zdjąć obudowę i usunąć kratkę, aby uzyskać do niego dostęp.

Najlepszym sposobem na wyczyszczenie tłustego kaptura jest postępowanie zgodnie z instrukcją czyszczenia na instrukcji obsługi kaptura wentylacyjnego. Jeśli jest on dostarczany z przewodnikiem, upewnij się, że dokładnie go przeczytasz. Należy również sprawdzić kanał na zewnątrz, jeśli jest jeden. Profesjonalista będzie miał lepszy pomysł na to, jak wyczyścić kanały i zapewnić, że obudowa wentylatora jest wolna od gruzu.

Podobne tematy