Czy wentylator łazienkowy z oświetleniem może być podłączony do panelu elektrycznego? Tak, ale musisz sprawdzić lokalne kody elektryczne i zatrudnić licencjonowanego elektryka do wykonania pracy. Na przykład w Massachusetts musisz być właścicielem domu i mieszkać na posesji, aby móc samodzielnie wykonać prace elektryczne. Jeśli nie mieszkasz na nieruchomości mieszkalnej, musisz uzyskać zgodę inspektora przewodów najpierw.

Przed próbą wymiany wentylatora łazienkowego, należy oznaczyć wszystkie przewody. Następnie, należy odłączyć przełączniki światła. Upewnij się, że usuniesz wszystkie przełączniki światła, oznacz przewody i użyj nakrętek drucianych, aby połączyć ten sam rodzaj przewodów. Następnie należy wyciąć nowy przewód, zwany pigtail, wystarczająco długi, aby dotrzeć do przełącznika, który chcesz aktywować. Wymień stary przełącznik na nowy.

Przy okablowaniu wentylatora łazienkowego z oświetleniem, dwa przełączniki powinny znajdować się na przeciwległych końcach. Włącznik światła będzie znajdował się w pobliżu wentylatora, który powinien być wyśrodkowany. Wentylator i oświetlenie mogą być podłączone do oddzielnych przełączników lub mogą być podłączone do tego samego przełącznika. Istnieją trzy podstawowe systemy okablowania w sieci elektrycznej: pod napięciem, neutralny i uziemienie. System pod napięciem odnosi się do czarnego lub czerwonego przewodu, podczas gdy przewód neutralny przenosi prąd elektryczny z powrotem do skrzynki elektrycznej.

Instalacja wentylatora łazienkowego z oświetleniem może być trudna, ale nie jest niemożliwa. Upewnij się, że masz przybliżony pomysł, gdzie chcesz mieć oprawę oświetleniową, i ogólny plan dla lokalizacji. Czasami trzeba będzie przenieść go wokół w zależności od pozycji sufitu, lub przeszkód. Jeśli tak się stanie, upewnij się, że znasz obszar pokoju i jego układ. Łatwiej będzie zainstalować wentylator łazienkowy z oświetleniem, gdy zostanie on umieszczony nad wanną lub prysznicem.

Przewód przełącznika dla światła i wentylatora musi być włożony przez skrzynkę obsługującą wentylator i światło. Następnie można użyć ściągacza do drutu, aby usunąć izolację na czarnych i białych przewodach. Następnie należy spleść czarny przewód światła i biały przewód wentylatora z przewodami uziemienia przełącznika. Przykryj je kapturkiem, aby utrzymać je razem. Na koniec zainstaluj żarówkę i nakładkę.

Kiedy zakończysz okablowanie elektryczne, nadszedł czas na podłączenie wentylatora i oświetlenia. Wentylator i oświetlenie powinny być zainstalowane w taki sposób, aby działały jako jedno. Aby zainstalować wentylator, musisz wyciąć otwór w suficie. Do wykonania otworu należy użyć otwornicy o średnicy 4″. Następnie należy podłączyć kabel silnika do wentylatora. Następnie przymocuj mechanizm wentylatora do sufitu. Upewnij się, że kabel nie szczypie.

Jeśli masz zabezpieczenie GFCI na przewodach elektrycznych, wentylator powinien pracować nad mokrym obszarem. Ważne jest, aby pamiętać, że wentylatory wyciągowe oceniane na mokro muszą być podłączone do obwodów elektrycznych zabezpieczonych GFCI. To urządzenie wyłącza prąd, jeśli wykryje wodę i wadliwy przewód. W większości przypadków można kupić wentylator z oświetleniem z zabezpieczeniem GFCI.

Podobne tematy