Zalety łazienkowego wentylatora sufitowego są oczywiste. Wentylator łazienkowy może zapewnić bardzo potrzebną wentylację, a nawet może pomóc w jakości powietrza. Powietrze w łazience może stać się bardzo ciepłe, a wentylator wyciągnie ciepłe powietrze z łazienki i do wentylacji. Wentylator sufitowy do łazienki może pomóc w tym problemie i jest znacznie bardziej skuteczny niż wentylator wyciągowy. Aby znaleźć odpowiedni wentylator do swojej łazienki, zapoznaj się z poniższymi punktami.

Wentylatory łazienkowe często zawierają światła. Oświetlenie LED jest bardzo wydajne, więc można uzyskać wentylator łazienkowy z wbudowanym oświetleniem. Światła LED mogą nawet pochodzić ze zintegrowanym panelem chipowym. Wentylatory łazienkowe ze światłami zwykle wymagają takiego samego okablowania jak ich odpowiedniki, ale bez nich, może być konieczne uruchomienie dodatkowego przewodu z przełącznika ściennego. Niektóre wentylatory mają wbudowane grzałki dla dodatkowego ciepła w zimnym klimacie.

Przy zakupie wentylatora kąpielowego, upewnij się, że rozważasz CFM (Cubic Feets-per-Minute) przestrzeni. Na przykład, jeśli łazienka ma wysoki sufit, będziesz potrzebował wyższej oceny CFM niż jeśli sufit jest niski. Ostatecznie, ocena CFM wentylatora kąpielowego jest przewodnikiem do wyboru odpowiedniego dla Twojej łazienki.

Inną zaletą wentylatora sufitowego w łazience jest to, że może wyeliminować parę we wszystkich porach roku. To może pomóc zapobiec wzrostowi pleśni i pleśni w łazienkach. Dodatkowo, może zmniejszyć zapach łazienki. Jest to doskonały sposób na utrzymanie jakości powietrza w łazience. Korzyści z posiadania łazienkowego wentylatora wyciągowego będzie wiele i nie należy ich lekceważyć. Jeśli rozważasz zakup, upewnij się, że dokładnie przeczytasz instrukcję obsługi.

Regulacja CFM wentylatora sufitowego w łazience mówi, jak skuteczny jest. Wyższe numery CFM na sone są zazwyczaj cichsze. Możesz znaleźć wentylator, który może pracować z niskim poziomem hałasu i nadal wykonywać dobrą pracę. Jeśli masz ograniczony budżet, rozważ zakup cichszego wentylatora, takiego jak Panasonic WhisperCeiling. WhisperCeiling to cicha opcja i jest bardziej energooszczędna niż zwykły wentylator wyciągowy.

Technologia inteligentnych wentylatorów oferuje wiele korzyści. Inteligentne wentylatory łazienkowe są energooszczędne i mają wbudowane czujniki wilgotności. Te wentylatory automatycznie włączają się, gdy poziom wilgotności w łazience jest zbyt wysoki. Zapobiegną również rozwojowi pleśni, która może kosztować Cię tysiące dolarów. Niektóre wentylatory mają wbudowane głośniki Bluetooth, dzięki czemu można słuchać muzyki podczas brania prysznica. Z odpowiednim typem łazienkowego wentylatora sufitowego, będziesz cieszyć się komfortowym prysznicem za każdym razem.

Innym plusem zakupu łazienkowego wentylatora sufitowego jest jego cichość. Niektóre wentylatory łazienkowe są tak głośne jak pas startowy lotniska. Jednak niektóre z najcichszych modeli, jak Panasonic WhisperValue, są prawie niewidoczne. Panasonic WhisperValue ma poziom hałasu 0,1 do-1-sona, czyli znacznie mniej niż przeciętny łazienkowy wentylator wyciągowy. Jeśli więc szukasz cichych wentylatorów sufitowych do łazienki, nie szukaj dalej niż Panasonic WhisperValue.

Podobne tematy