Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z agd-dlaciebie.pl

Lokalizacja wentylatora jest bardzo ważna przy wyborze wentylatora sufitowego do pokoju. Podczas gdy tam są wyjątki, najwięcej pokoje wymagają sufitowego wentylatora jak również światła oprawy. Wentylatory sufitowe z oświetleniem są popularne w dzisiejszych czasach i mogą być dopasowane do wystroju i rodzaju oświetlenia. Oto kilka wskazówek, jak wybrać wentylator sufitowy, który pasuje do wystroju i stylu Twojego pokoju. Upewnij się, że wentylator jest odpowiedniej wielkości dla Twojego pokoju, zanim zdecydujesz się na fan.

Wielkość wentylatora sufitowego jest również ważna przy wybieraniu wentylatora sufitowego. Pokoje o standardowej wysokości mają od ośmiu do dziewięciu stóp wysokości. Wybór wentylatora z minimum 18 do 24 cali przestrzeni jest idealny. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca wokół wentylatora sufitowego, aby nie powodować naprężenia na suficie. Wentylatory sufitowe powinny być montowane za pomocą skrzynki wentylatora sufitowego. Jednak należy pamiętać, że jeśli nie masz wystarczająco dużo luzu wokół nich, możesz skończyć z wentylatorem sufitowym, który jest zbyt mały dla pokoju.

Przy zakupie wentylatora sufitowego, upewnij się, aby sprawdzić nachylenie łopatek. Jeśli są one mniejsze niż 12 stopni, powietrze nie będzie krążyć skutecznie. Wentylator sufitowy z kątem dwunastu do piętnastu stopni będzie poruszał powietrze, podczas gdy jeden z modelem z pięcioma łopatkami będzie poruszał powietrze tylko kilka cali wyżej. Jeśli masz małe dzieci, duży wentylator z dużymi ostrzami będzie bardziej wydajny niż taki z małym skokiem.

Wybierając wentylator sufitowy, pamiętaj, że ostrza powinny być co najmniej jedną stopę nad podłogą lub osiem do dziewięciu stóp wysokości. Jeśli sufit jest wyższy niż to, upewnij się, że wybierzesz wentylator z trzy- lub czterołopatkową konstrukcją i wysokim skokiem. W przypadku sufitów o niskim pułapie można wybrać wentylatory podtynkowe „hugger”, które przytulają się do sufitu i pozwalają na niski profil.

Wielkość wentylatora jest kolejnym kluczowym czynnikiem do rozważenia. Wentylator musi być odpowiedniej wielkości, aby cyrkulować powietrze w pomieszczeniu. W przeciwnym razie nie będzie skuteczny, lub sprawi, że pokój poczuje się jak tunel aerodynamiczny. Należy również wziąć pod uwagę wysokość pomieszczenia. Jeśli jest wyższa niż 10 stóp, być może trzeba będzie kupić większy wentylator. Jeśli masz wysokie sufity, możesz przejść do mniejszego wentylatora, który jest poniżej 14 cali średnicy.

Przed zakupem wentylatora, zmierz przestrzeń w pokoju. Szerokość łopatek powinna wynosić 30 cali od wszelkich przeszkód. W prostokątnym pokoju, długość krótszego boku dyktuje rozpiętość łopatek wentylatora. W pokoju o wymiarach osiem stóp x dwanaście stóp, łopatki wentylatora powinny sięgać na wysokość minimum siedmiu stóp nad podłogą. Jeśli wentylator jest zbyt mały, nie będzie skutecznie poruszał powietrza, a duży wentylator będzie wyglądał zbyt głośno w pomieszczeniu.

Podobne tematy