Jeśli szukasz tanich sposobów na chłodzenie domu, możesz zrobić klimatyzację w domu samemu za pomocą tych sztuczek. Dla jednego, możesz użyć chłodnicy suchego lodu, chłodnicy styropianowej i wentylatora. Jeśli chcesz, aby klimatyzacja była szybsza, możesz również zamrozić ręczniki i obłożyć je nad wentylatorem. Aby to zrobić, będziesz potrzebował małej chłodnicy styropianowej i wentylatora.

Możesz również spróbować zrobić przenośny klimatyzator DIY, jeśli nie masz dostępu do jednostki klimatyzacyjnej. Upewnij się, że jest on odpowiednio wentylowany i powinno być dobrze. Po prostu upewnij się, że używasz zamkniętego pojemnika, który utrzyma chłodne powietrze przez kilka godzin. Jeśli nie jesteś wystarczająco pewny siebie, aby spróbować tego projektu klimatyzacji DIY, zawsze możesz użyć komercyjnego, aby utrzymać swój dom w chłodzie, gdy pogoda jest ładna.

Inna niedroga metoda to instalacja wentylatora sufitowego. Wentylatory sufitowe są prostym projektem DIY i mogą utrzymać Twój dom w chłodzie latem lub w cieple zimą. Pamiętaj jednak, że wentylatory sufitowe nie działają jako urządzenie typu „ustaw i zapomnij”, więc będziesz chciał dostosować ich ustawienia. Latem łopatki powinny być obracane w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby wypychać gorące powietrze w dół. A jeśli planujesz uruchomić wentylator sufitowy w sposób ciągły, upewnij się, że zwiększysz jego prędkość w gorące dni.

Inny projekt klimatyzacji DIY zaczyna się od małego wentylatora i lodu. W zależności od wielkości Twojego wentylatora, możesz użyć lodu w postaci kostek z zamrażarki. Następnie będziesz potrzebował zasilacza 12 V lub gniazda DC do zasilania wentylatora. Po wykonaniu tych kroków będziesz zaskoczony, jak łatwo jest zbudować domowy klimatyzator.

Podobne tematy