Kiedy upał uderza w lecie, letnia zabawa często maleje w pomieszczeniach. Sprytne umysły wymyśliły sprytne sposoby na utrzymanie chłodu w pomieszczeniach, od właściwego sposobu otwierania okien do zrobienia domowej roboty klimatyzatora. Wypróbuj te proste, „aha!” hacki, aby utrzymać pokój w chłodzie i zaoszczędzić pieniądze. Ten letni hack z pewnością sprawi, że Twój dom znów poczuje chłód. Postępuj zgodnie z tymi prostymi krokami, aby zrobić własny klimatyzator lodówki:

Po pierwsze, można użyć drzwi lodówki do chłodzenia pokoju. Jednak ta metoda jest nieefektywna, ponieważ więcej ciepła jest tracone przez otwór wydechowy. Aby zrobić własny klimatyzator, będziesz musiał wyłączyć lodówkę i wykorzystać jej schłodzoną zawartość. Upewnij się, że przed próbą tej metody przetestujesz miskę z lodem na tle wentylatora stołowego. W przeciwnym razie, skończysz z gorącym pokojem.

Możesz również spróbować umieścić lód w lodówce, aby pomóc w szybszym schłodzeniu pokoju. Dodanie lodu pomoże również klimatyzatorowi schłodzić pokój szybciej. Kiedy już to zrobisz, możesz następnie włączyć kompresor lodu i wypuścić chłodne powietrze. Ta metoda to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na energii elektrycznej. Nie będzie tak skuteczna jak klimatyzator, ale to zdecydowanie zabawny projekt.

Jeśli szukasz fajnego klimatyzatora, który jest mały i przenośny, to nie szukaj dalej niż Fufu. Ta tabletowa wersja klimatyzatora wykorzystuje dmuchawę o wielkości wentylatora tabletowego. Może nawet chłodzić napoje i owoce! Pomimo bycia prototypem, Fufu jest świetnym sposobem na pokonanie upału. Dzięki swoim wymiarom tabletowym, może zmieścić się na stole lub w plecaku. Podwójne systemy chłodzenia równoważą wydajność energetyczną i sprawiają, że jest to fajny dodatek do kuchni lub biura.

Podobne tematy