Jeśli jesteś zmęczony używaniem systemu klimatyzacji w pracy, możesz rozważyć stworzenie własnego w domu. Z odpowiednimi narzędziami możesz zamienić domowy wentylator w klimatyzację dla Twojego domu. Oto kilka sposobów, w jaki możesz to zrobić. Możesz użyć wiatru bocznego, aby poruszyć powietrze wokół. Dzięki temu w ciągu dnia w domu będzie czuć się chłodniej. Możesz również użyć wiatru bocznego, aby ochłodzić swój dom.

Zacznij od zamontowania miedzianych rurek na górze klatki wentylatora. Następnie dołącz pompę fontannową, aby pompować zimną wodę do miedzianej rurki. Woda będzie następnie przepływać przez miedziane rury i do pokoju. Można również umieścić torebki z lodem przy miedzianej rurce, aby utrzymać ją w chłodzie. Gdy masz już działający model swojego klimatyzatora, możesz przejść do następnego kroku.

W gorących miesiącach letnich, możesz umieścić wiadro z lodem lub płytką patelnię do pieczenia przed swoim wentylatorem podłogowym. Umieść wentylator w tej pozycji, zwrócony w stronę okna. Wentylator pomoże cyrkulować powietrze i pozbyć się gorącego powietrza. Innym sposobem na zrobienie klimatyzacji z domowego wentylatora jest obłożenie przodu wentylatora mokrym ręcznikiem. Pomocne jest również utrzymanie otwartego okna, aby gorące powietrze mogło uciec.

Jeśli masz w domu wentylator wyciągowy, zapewni on chłodzenie. Wentylatory wyciągowe usuną ciepłe powietrze, natomiast wentylatory sufitowe skierują chłodne powietrze na Twoje ciało. Wentylator sufitowy jest doskonałą alternatywą dla klimatyzacji w gorącym pomieszczeniu. Podczas gdy wentylatory sufitowe nie są idealne dla klimatyzacji, mogą pomóc Ci zaoszczędzić energię i pieniądze na rachunkach za media. Możesz ich używać jako części zespołu komfortu chłodzenia w domu. Dodanie wentylatora sufitowego w pokoju pomoże Ci utrzymać pokój chłodniejszy przez cały dzień.

Jeśli zastanawiasz się, czy możliwe jest zrobienie własnej klimatyzacji z domowego wentylatora, rozważ wieżę lub wentylator skrzyniowy. Wentylatory wieżowe zapewniają większy zasięg pionowy cyrkulacji powietrza i pozwalają ustawić AC na niższą temperaturę. Z drugiej strony, wentylator skrzynkowy może działać obok twojego AC za mniej niż dwa centy na godzinę. Te wentylatory są również świetne do cyrkulacji powietrza w pokoju z klimatyzacją.

Wentylator sufitowy poprawi wydajność twojego klimatyzatora, ale nie zwiększy znacząco ilości energii elektrycznej, którą zużywasz. Może jednak dać ci trochę chłodzenia przez poruszanie powietrza wokół pokoju i otaczających go przedmiotów. Dzięki temu powietrze jest chłodniejsze i łatwiej jest utrzymać komfort w pomieszczeniu. Nazywa się to współczynnikiem chłodu wentylatora. Jeśli martwisz się o koszty chłodzenia domu, powinieneś wyłączyć wentylator sufitowy, gdy pokój jest pusty lub gdy go nie używasz.

Podobne tematy