Jeśli zdecydowałeś się na modernizację swojej kuchni lub przeprowadziłeś się i nie potrzebujesz już swojej starej lodówki, możesz zastanawiać się, gdzie ją zwrócić. Istnieje wiele organizacji charytatywnych, które przyjmują duże urządzenia, można również zadzwonić do lokalnego punktu zbiórki śmieci i poprosić o ich odebranie za darmo. Jeśli nie możesz znaleźć organizacji charytatywnej, która przyjmie twoją starą lodówkę, możesz również zadzwonić do lokalnego punktu odbioru śmieci i umówić się z nim na odbiór, zazwyczaj z dwutygodniowym wyprzedzeniem w dniach odbioru dużych śmieci.

Jeśli nie chcesz oddać swojej starej lodówki do centrum recyklingu, możesz ją sprzedać prywatnej osobie. Tylko upewnij się, że jest jeszcze w stanie roboczym – ważne jest, aby recykling chemicznych czynników chłodniczych! Można go sprzedać za około 100 dolarów, a nawet uzyskać 25 do 50 procent rabatu. Aby uzyskać najwięcej gotówki za starą lodówkę, rozważ sprzedanie jej właścicielowi mieszkania lub domu.

Jeśli sprzedajesz swoją starą lodówkę na części, możesz wystawić ją na Craigslist lub w lokalnych gazetach. Możesz również spróbować przekazać swoją starą lodówkę do lokalnego sklepu z pamiątkami, jeśli nadal jest w dobrym stanie roboczym. Organizacje te płacą za złom, a często przyjmują urządzenia za darmo. Donating nie oznacza, że dostaniesz za to wynagrodzenie, ale to dobry sposób na pozbycie się starej lodówki.

Możesz również poddać recyklingowi swoją lodówkę za pośrednictwem swojego zakładu energetycznego. Wielu sprzedawców oferuje bezpłatny odbiór i usługi utylizacji starych urządzeń. Wystarczy upewnić się, aby sprawdzić zasady i warunki każdego programu przed upuszczeniem starego urządzenia. Niektóre sklepy oferują usługi drop-off dla starych urządzeń przy zakupie nowych. Tylko pamiętaj, aby zadzwonić wcześniej, aby upewnić się, że będą one odebrać swój stary jeden up. Nie chcesz płacić opłaty za odbiór starej lodówki!

Donating your old refrigerator is a great way to get a tax write-off! Możesz nawet dostać swoją starą lodówkę poddaną recyklingowi jako złom – możesz otrzymać odpis podatkowy za swoją darowiznę! Istnieje wiele organizacji charytatywnych, które przyjmują używane urządzenia, a nawet sprzedają je na złom! Jeśli szukasz lokalnej organizacji charytatywnej, spróbuj jak najlepiej szukać non-profit w swojej społeczności. Mogą być w stanie pomóc ludziom w potrzebie z ich delikatnie używane urządzenia.

SMUD to kolejna świetna opcja. Można uzyskać wynagrodzenie za starej lodówki poprzez udział w badaniach przez SMUD programu recyklingu. Zarobisz gotówkę lub karty podarunkowe za udział w programie. Możesz również wziąć ankiety z Opinion Outpost, który jest uczciwym panelem ankietowym. Nie ma żadnych opłat, aby dołączyć i można zarobić pieniądze po prostu dając swoją opinię. Pamiętaj tylko, aby skorzystać z dobrej oferty, póki możesz. Możesz nie być w stanie znaleźć jej wtedy, gdy będziesz jej najbardziej potrzebował!

Podobne tematy