Nawet nowe mieszkanie może mieć niestety rozmaite wady, niektóre łatwo przeoczyć, szczególnie przy braku znajomości norm budowlanych i specjalistycznego sprzętu. Podczas odbioru technicznego mieszkania w Olsztynie zawsze warto mieć przy sobie fachowca, który wykryje wszystkie usterki. Koszt usługi jest relatywnie niski, a można dzięki temu zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dokładne sprawdzenie stanu technicznego nieruchomości to podstawa, dotyczy to również zapoznania się ze wszystkimi zapisami widniejącymi w dokumentacji budynku.

 

Czas na dokładne sprawdzenie mieszkania od dewelopera

Ostatnim etapem przed odebraniem kluczy jest odbiór techniczny mieszkania od dewelopera. Należy temu poświęcić sporo uwagi, aby nie pominąć żadnych usterek. Nieruchomość z rynku pierwotnego może wydawać się w świetnym stanie, ale po dokładnych oględzinach bardzo często oczom ukazują się rozmaite wady. Przy samodzielnym odbiorze wiele niedoróbek często zostaje przeoczonych, dlatego zawsze warto odbierać mieszkanie z fachowcem. Można zarezerwować termin przez internet na stronie dostępnej pod linkiem https://pewnylokal.pl/odbiory-mieszkan/odbiory-mieszkan-odbior-mieszkania-i-domu-olsztyn. Pomoc doświadczonego inżyniera to gwarancja znalezienia nawet najmniejszych niezgodności z umową podpisaną z deweloperem.

Na odbiór mieszkania od dewelopera należy zjawić się z niezbędną dokumentacją w postaci prospektu informacyjnego, planu i rzutu mieszkania oraz przydatnych narzędzi. W przypadku odbioru z fachowcem będzie on dysponował specjalistycznym sprzętem typu kamera termowizyjna. Istotne jest zwrócenie uwagi na kąty proste, co ma duże znaczenie chociażby podczas ustawiania mebli. Ściany w mieszkaniu muszą być proste, znaczenie ma także równomierne rozłożenie tynku. Nie może być żadnej wybrzuszeń, ubytków ani zgrubień. Trzeba dokładnie obejrzeć sufity, czy są one suche, wolne od plam i przebarwień.

Podczas sprawdzania mieszkania od dewelopera istotne są ościeżnice i drzwi. Muszą być one właściwie rozmieszczone oraz prawidłowo się otwierać i zamykać. Drzwi i okna nie mogą się zacinać, być uszkodzone. Istotne są nawet parapety, czy zostały one prawidłowo wyprofilowane i uszczelnione. Nie może być żadnych zarysowań na szybach, szczelność stolarki okiennej i drzwiowej to podstawa. Sprawdzić należy również wszystkie instalacje, czyli elektryczne, grzewcze, wodno-kanalizacyjne, gazowe. Istotne są także multimedia. Nabywca mieszkania ma prawo do samodzielnego wybrania preferowanego dostawcy usług telewizji i internetu. Obowiązkowe jest także doprowadzenie światłowodu. Odbiorowi technicznemu podlegają również garaż, balkon, komórka lokatorska.Podobne tematy