Odkurzacz do małego mieszkania lub kawalerki powinien być funkcjonalny oraz niewielki. Warto zwrócić uwagę także na dodatkowe funkcje. Dużym ułatwieniem może być opcja mopowania czy obecność dodatkowych akcesoriów. Co będzie lepszym wyborem do małego mieszkania, tradycyjny odkurzacz czy odkurzacz bezprzewodowy pionowy? 

Po pierwsze: wielkość odkurzacza 

Planując zakup odkurzacza do małego mieszkania, należy uwzględnić nie tylko jego funkcjonalność czy moc, ale także wielkość lokalu, w jakim mieszkamy. Warto pamiętać, że nie każdy dysponuje wolną szafą czy schowkiem, w którym może schować duży sprzęt. Z tego powodu tradycyjny odkurzacz może nie sprawdzić się np. w kawalerce. W przypadku niewielkich mieszkań, warto rozważyć zakup odkurzacza bezprzewodowego pionowego. To sprzęt, którego właściwie nie trzeba nigdzie chować. Jedne czego potrzebujemy to dostęp do gniazdka, do którego podłącza się ładowarkę do odkurzacza. Po naładowaniu sprzęt jest gotowy do użycia. 

Esteci mogą być także spokojni o wystrój swojego mieszkania. Na rynku znaleźć można świetnie zaprojektowany, wręcz designerski sprzęt, który będzie doskonałym uzupełnieniem dobrze zaprojektowanej przestrzeni.  

Czy odkurzacz bezprzewodowy dobrze posprząta mieszkanie? 

Wiele osób rezygnuje z zakupu odkurzacza bezprzewodowego z obawy o to, że ten rodzaj sprzętu nie poradzi sobie z codziennymi porządkami. Nic bardziej mylnego. Innowacyjne rozwiązania są już dostępne. Dla przykładu, odkurzacz Electrolux Power Hygienic 800 wyposażony jest w najnowszej generacji silink indukcyjny, które moc zapewnia dużą siłę ssania i wychwytuje 99% kurzu.  

Warto pamiętać, że odkurzacze bezprzewodowe wykorzystać można do sprzątania nie tylko podłogi, ale także i innych powierzchni. W komplecie z odkurzaczem otrzymuje się bowiem cały zestaw szczotek, m.in. elektroszczotkę z technologią UV BedProPower+, ssawkę do delikatnych powierzchni, elastyczną końcówkę, szczotkę szczelinową czy szczotkę do kurzu. Dzięki temu z powodzeniem odkurzyć można także łóżka, materace czy kanapy. Specjalny system filtracji UV, który aż w 99,99 proc. usuwa zanieczyszczenia o wielkości poniżej 1 mikrometra. Chodzi m.in. o pyłki, bakterie, zarodniki grzybów, roztocza kurzu domowego i inne alergeny. 

2 w 1, czyli odkurzacz i mop  

Inną, niezwykle cenną, oszczędnością jest funkcja mopowania. Na czym polega i czy faktycznie może zastąpić tradycyjne sprzątanie na mokro? Technologia aktywnego mopowania – POWER PRO MOP opiera się na rotujących dyskach, które pracują z prędkością 260 obrotów na minutę. Pozwala to nie tylko na dokładne usunięcie plam z podłogi, ale także i na polerowanie. Specjalne pady mopa wykonane są bowiem z miękkiej mikrofibry, która pozwala uzyskać efekt lśniącej podłogi. Dzięki temu, wykorzystać je można do pielęgnacji nawet najdelikatniejszych podłóg, np. parkietu.  

Co ważne, dla lepszego zachowania higieny, pady z powodzeniem można prac w pralce. Funkcja tak skutecznego mopowania to nie tylko oszczędność czasu, ale i miejsca. Pozwala to bowiem na całkowite zrezygnowanie z tradycyjnego mopa czy wiaderka, na które nie zawsze jest miejsce w małym mieszkaniu lub kawalerce.



Podobne tematy