Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z agdex.pl

Czy musisz wymienić obudowę wentylatora? Następnie przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się jak zrobić to samemu. Potrzebny będzie śrubokręt krzyżakowy. Aby wymienić obudowę wentylatora, wyjmij go z obudowy. Odłącz kabel zasilający od głowicy, a następnie odkręć go od obudowy wentylatora. Jeśli nie jesteś pewien, jak wymienić obudowę wentylatora, możesz użyć taśmy elektrycznej do połączenia przewodów.

Usuń wentylator, odkręcając trzy śruby na spodzie silnika. Mogą być również trzy przewody, które łączą się z silnikiem. Odłącz każdy z nich za pomocą śrubokręta. Następnie należy założyć pokrywę na skrzynkę przyłączeniową. Dzięki temu wentylator będzie czysty i bezpieczny. Będziesz potrzebował śrubokręta lub śrubokręta płaskiego, aby to zrobić. Jeśli nie jesteś pewny swoich narzędzi ręcznych, możesz poprosić przyjaciela o przytrzymanie wentylatora sufitowego podczas podnoszenia go.

Odkręć śruby na obudowie wentylatora. Niektóre obudowy pochodzą z uchwytów, które można wykorzystać do montażu wentylatora. Przykręcić je przez belki sufitowe, aby zabezpieczyć wentylator. Upewnić się, że nowy wentylator jest prawidłowo wyśrodkowany. Następnie, zainstalować nową obudowę wentylatora. Postępuj zgodnie z instrukcjami ostrożnie i będziesz zaskoczony, jak łatwo jest to zrobić. Ale nie zapomnij zrobić zdjęcia połączeń, bo te przydadzą się, gdy będziesz instalował swój nowy wentylator.

Pierwszy, usuń oprawę oświetleniową. Usuń skrzynkę elektryczną. Być może będziesz musiał zakupić usztywnienie wentylatora. Powinieneś upewnić się, że go masz, zanim zaczniesz. Najlepiej kupić to przy zakupie wentylatora sufitowego, ponieważ bardzo niewiele konwencjonalnych pudełek może wspierać wentylatory sufitowe. Dobrym pomysłem jest również zakupienie wspornika przed zainstalowaniem nowego wentylatora. Po usunięciu skrzynki elektrycznej, będziesz musiał usunąć starą puszkę przyłączeniową wentylatora sufitowego, która jest przymocowana do sufitu.

Podobne tematy